Regaty Żeglarski Puchar Trójmiasta zainaugurują sezon na Zatoce Gdańskiej. Jachty morskie, turystyczne i katamarany rywalizować będą od 24 do 26 maja 2013 r. kolejno w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Do Gdyni żeglarze zawitają w weekend. Na początek w sobotę, 25 maja, o godz. 18.30 wieczorna impreza w Marinie Gdynia. W programie wspólne oglądanie finału Ligi Mistrzów, loteria z nagrodami, a także ogłoszenie wyników na najsympatyczniejszą załogę. Zwycięzcy otrzymają 10-litrową, dębową beczkę rumu ufundowaną przez portal Trojmiasto.pl. Choć głównym celem imprezy jest integracja środowisk żeglarskich i propagowanie mody na żeglowanie po Zatoce Gdańskiej, to nie zabraknie emocji sportowych. Rywalizację załóg będzie można śledzić z gdyńskiej mariny w sobotę, 26 maja, od godz. 11.00. Widzom zaprezentuje się m.in. 100-letni drewniany jacht „Dana". Dotychczas do regat zgłosiło się ponad 40 jednostek. Wystartują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Organizowane przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski trójmiejskie regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego oraz cyklu eliminacji do regat Royal Ocean Cup 2013, rozgrywanych pomiędzy zespołami narodowymi z krajów bałtyckich. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: http://www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl/. Kontakt: Zuzanna Mojska, tel. 606 381 561, e-mail: media@zeglarskipuchartrojmiasta.pl. Opublikowano: 23.05.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)