Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek spotkał się dzisiaj (18 maja) ze szczypiornistkami zespołu Vistal Łączpol Gdynia, świeżo upieczonymi mistrzyniami Polski. Piłkarki ręczne gdyńskiej drużyny w środę (16 maja), po emocjonującym meczu, pokonały KGHM Metraco Zagłębie Lubin i po raz pierwszy w historii klubu zdobyły złoty medal mistrzostw Polski. Prezydent podkreślił, że zawodniczki sprawiły wielką radość całej Gdyni. Pogratulował drużynie i zespołowi trenerskiemu. Dodał, że do mistrzowskiego tytułu doprowadziła ogromna energia, która tryska z całej drużyny. W nagrodę piłkarki ręczne otrzymały kwiaty i listy z podziękowaniami, a cała drużyna - 50 tys. zł. Miasto Gdynia jest jednym ze sponsorów drużyny. W podziękowaniu Prezes Zarządu Klubu Sportowego Vistal Łączpol Gdynia Andrzej Hinz wręczył Prezydentowi Gdyni złoty medal oraz piłkę i koszulkę. To nie koniec świętowania sukcesu gdyńskiego zespołu. Klub Vistal Łączpol Gdynia zaprasza wszystkich kibiców na wielką fetę - w sobotę (19 maja) o godz. 19.00 do restauracji „Del Mar" przy plaży miejskiej w Gdyni. Opublikowano: 18.05.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)