W ramach 12. Bałtyckich Targów Militarnych „Balt Military Expo", które odbędą się w Gdańsku w dniach 27-29 czerwca, Marynarka Wojenna zaprasza na prezentację okrętów i ratownictwa morskiego w Gdyni, w basenie Prezydenta. Od środy do piątku do zwiedzania udostępnione będą: - niszczyciel min ORP „Flaming" - w godz. 10.00-12.00 i 13.00-16.00 przy molo za ORP „Błyskawica";- okręt transportowo-minowy ORP „Lublin" - w godz. 10.00-12.00 i 13.00-16.00 w basenie Prezydenta na wysokości Akwarium Gdyńskiego;- okręt hydrograficzny ORP „Arctowski" - w godz. 10.00-12.00 i 13.00-16.00 w basenie Prezydenta przy molo za ORP „Błyskawica". W czwartek (28 czerwca), w godz. 18.00-19.00, będzie można zobaczyć pokaz działań śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej „Anakonda". Załoga maszyny zaprezentuje techniki podejmowania rozbitków z wody. W tym samym czasie będzie można zobaczyć okręt rakietowy ORP „Orkan", który wejdzie do portu w alarmie bojowym, prowadząc monitoring sytuacji powietrznej. Organizatorzy targów zaplanowali także prezentację działań antyterrorystycznych i ratowniczych w wykonaniu innych jednostek i służb, w tym jednostki specjalnej „Formoza". Szczegóły na stronie internetowej: www.baltmilitary.pl. Kontakt: kmdr por. Bartosz Zajda, rzecznik prasowy Dowódcy Marynarki Wojennej, tel. 601 412 722, e-mail: rzecznik@mw.mil.pl. Opublikowano: 27.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)