Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Sprostowania i odpowiedzi

Sprostowanie w związku z publikacją portalu Krytyka Polityczna

W związku z publikacją artykułu autorstwa Bartosza Tredera pt. „Żyją w najszczęśliwszym mieście w Polsce, a narzekają” na portalu Krytyka Polityczna, w którym podano informacje wprowadzające czytelników błąd, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Gdyni skierowała sprostowanie do redaktor naczelnej portalu – Agnieszki Wiśniewskiej.

Do Pani Agnieszki Wiśniewskiej, redaktor naczelnej portalu Krytyka Polityczna

Sprostowanie

Proszę o niezwłoczne sprostowanie nieprawdziwej informacji na temat stanu zadłużenia miasta podanego w artykule autorstwa pana Bartosza Tredera „Żyją w najszczęśliwszym mieście w Polsce, a narzekają” opublikowanego na łamach portalu Krytyka Polityczna 16 stycznia 2024 roku.

Nieprawdą jest, że dług wynosi „ponad miliard złotych”, jak podaje autor, gdyż w istocie jest to 989 136 610,50 zł (stan na 15 stycznia, artykuł został opublikowany z datą 16 stycznia 2024).

Zadłużenie Gdyni nie jest również, jak czytamy w artykule, „jednym z najwyższych w kraju”. Wśród 18 największych miast w Polsce Gdynia pod względem wysokości zadłużenia przypadającej na mieszkańca znajduje się dopiero na 11. pozycji (przy założeniu, że na 1. pozycji znajduje się miasto najbardziej zadłużone), a więc za połową stawki, a nie na jej początku. Jeśli zaś chodzi o bezwzględną wysokość zadłużenia, to mniejsze niż Gdynia zadłużenie w tej osiemnastce ma tylko 6 miast.

Agata Grzegorczyk, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Gdyni

  • ikonaOpublikowano: 18.01.2024 12:59
  • ikona

    Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 18.01.2024 13:05
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona