Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu
InfoBox

InfoBox - Obserwatorium Zmian

Tradycynie nowoczesna, dynamiczna Gdynia w najbliższych latach stanie się areną wielkich przeobrażeń, których skalę porównać można do budowy miasta i portu
w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. Największe zmiany będą związane z rewitalizacją ogromnych przestrzeni postindustrialnych – obszarów portowych, niegdyś wykorzystywanych przez stocznie, firmy przetwórcze i połowowe. To jeden z najatrakcyjniejszych terenów w Polsce – w samym sercu miasta, otoczony z trzech stron morzem. Tam, gdzie kiedyś dominował przemysł, wkrótce powstanie nowe centrum Gdyni, z lokalami gastronomicznymi, hotelami, obiektami usługowymi, biurowymi, mieszkaniowymi, a także atrakcyjną przestrzenią publiczną – szerokimi bulwarami wzdłuż nabrzeży, marinami czy gmachem przyszłego Muzeum Żeglarstwa. Na tym jednak nie koniec.

Równolegle w Śródmieściu  realizowane są tak spektakularne inwestycje, jak Waterfront, w ramach którego jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w kraju – Sea Towers – zyskał znamienite sąsiedztwo w postaci eleganckiego hotelu Marriott oraz nowoczesnego biurowca, czy rozbudowa Teatru Muzycznego. Inne rejony Gdyni także będą świadkiem wielkich przedsięwzięć, takich jak DSC_0894 DSC_0907 DSC_0913 DSC_0920DSC_0925 DSC_0927 DSC_0932 DSC_1603 adaptacja lotniska Gdynia-Kosakowo do potrzeb ruchu cywilnego czy budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Centrum informacji o wszystkich powyższych, ale też innych ciekawych miastotwórczych inwestycjach w Gdyni, znalazło się w obiekcie pod nazwą GDYNIA INFOBOX. To bezprecedensowe na polskie warunki przedsięwzięcie, swoiste obserwatorium zmian, przeszczepiające światowe trendy na polski grunt. Atrakcyjne ze względu na nowoczesne rozwiązania architektoniczne i nieszablonową formułę działania.

Lokalizacja
Ze względu na liczbę przedsięwzięć o charakterze strategicznym dla rozwoju miasta, Gdynia InfoBox nie jest zlokalizowany w sąsiedztwie jednej, wybranej inwestycji, ale w centralnym punkcie miasta, u zbiegu ul. Świętojańskiej i 10 Lutego, zagospodarowując teren nie wykorzystujący obecnie w pełni swojego potencjału.