Obserwatorium Zmian

„Szyldy w Gdyni” - spotkanie informacyjne i dyskusja

Szyldy w Gdyni // fot. mat. prasowe

Szyldy w Gdyni // fot. mat. prasowe

21.02.2020 r.

Jak projektować szyldy? Spotkanie informacyjne o kierunkach polityki miasta w zakresie projektowania i sytuowania szyldów w Gdyni odbędzie się 27 lutego w Gdynia InfoBoksie. Zaprasza na nie Biuro Plastyka Miasta Urzędu Miasta.

Realizując program podnoszenia jakości funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni publicznej miasta, uczestnicy spotkania przypomną aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące szyldów oraz przedstawią główne założenia uchwały krajobrazowej w zakresie gabarytów i sytuowania szyldów. Zaproszeni goście przedstawią różne perspektywy postrzegania szyldu (od autora projektów po urzędnika analizującego zgodność szyldu z obowiązującymi przepisami).

Do udziału w spotkanu organizator zachęca architektów, grafików, plastyków, projektantów, biura, agencje i firmy reklamowe projektujące i produkujące szyldy. Podczas spotkania przekazane zostaną informacje o planowanych zmianach w przepisach dotyczących projektowania i sytuowania szyldów na terenie Gdyni.

Każdy z uczestników spotkania otrzyma "Poradnik szyldowy dla Śródmieścia Gdyni".

Program spotkania, Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30, sala I p.
Czas: 27.02.2020 r., godz. 14.00-16.00

  • 14.00 - Jacek Piątek Plastyk Miasta przywitanie gości;
  • 14.05 -14.20 - Jacek Piątek Plastyk Miasta „Analiza istniejących przepisów prawa miejscowego w kontekście opracowywanego projektu uchwały krajobrazowej - co się zmieni?”;
  • 14.20 - 14.35 - Marek Stępa Naczelnik Wydziału Ochrony Dziedzictwa - „Szyldy na obszarze Pomnika Historii”;
  • 14.35 - 15.50 - Zbigniew Reszka właściciel Biura Projektów ARCHDECO „Szyld w architekturze”;
  • 14.50 - 15.05 - Jerzy Sulecki Fabryka Reklamy Balanda „Szyld z perspektywy producenta szyldów i reklam”;
  • 15.05 -15.20 - Patrycja Zielińska, Inspektor w Biurze Plastyka Miasta, prezentacja „Poradnika dobrych praktyk szyldowych dla śródmieścia Gdyni”;
  • 15.20 - 16.00 - Pytania do prelegentów, dyskusja.

Wstęp wolny.