SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Lekcje języka polskiego: Poziom A (wtorki)

W Przystaniach odbywają się lekcje języka polskiego dla obcokrajowców // arch. LIS

W Przystaniach odbywają się lekcje języka polskiego dla obcokrajowców // arch. LIS

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Przedsiębiorczość Przystań Opata Hackiego 33 - Gdynia, ul. Opata Hackiego 33 wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Jeśli wśród Państwa znajomych są obcokrajowcy, którzy mieszkają w Gdyni i chcieliby nauczyć się języka polskiego bądź podszlifować swoje umiejętności – przekażcie im tę wiadomość. Gdyńskie Przystanie prowadzą zapisy na kursy języka polskiego dla obcokrajowców. Są jeszcze wolne miejsca. Lekcje rozpoczną się pod koniec miesiąca.


Bez znajomości języka życie w innym kraju niż ojczysty nie jest niemożliwe, ale na pewno bywa skomplikowane. Znajomość choćby podstawowych zwrotów ułatwia porozumiewanie się w np. w sklepie. Posługiwanie się językiem na wyższym poziomie ułatwia załatwienie spraw urzędowych czy podjęcie pracy.

Kursy języka w Przystaniach – a konkretnie w działających tu Domach Sąsiedzkich, organizowane są od kilku lat. Uczestniczy w nich około 200 osób rocznie – m.in. z Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Białorusi, ale też z Nigerii, Indii czy Afganistanu. Początek nowego roku szkolnego / akademickiego przyniósł kontynuację kursów rozpoczętych we wcześniejszych miesiącach.

Obecnie rozpoczyna się kompletowanie składu na nowe zajęcia. Z bezpłatnych lekcja języka polskiego jako obcego może skorzystać każdy mieszkający w Gdyni obcokrajowiec, który ma co najmniej 13 lat. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie:

https://www.badanialis.pl/limesurvey/index.php/163381?lang=pl

Warto to zrobić jak najszybciej – lekcje rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu.

- Zajęcia będą odbywały się w Przystaniach  Opata Hackiego 33 i Chylońska 237, na różnych poziomach zaawansowania. Poprowadzi je Izabela Rutkowska, specjalistka ds. integracji międzykulturowej, lektorka języka polskiego jako obcego – informuje Dobrosława Korczyńska-Partyka, kierowniczka Działu Przestrzeni Społecznych Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. – W zależności od grupy, lekcje rozpoczną się 24, 25 lub 27 października.


Przystań przyjmuje zgłoszenia na następujące kursy.

­Poziom A*, Przystań Opata Hackiego 33 (ul. Opata Hackiego 33) – język polski w pigułce. Kurs od alfabetu, 10 lekcji, tematy np.: alfabet, jak znaleźć pracę i mieszkanie, jak napisać CV, jak spytać o drogę, co powiedzieć u lekarza, jak zrobić zakupy. Wtorki i środy w godzinach 9.00–10.30.

Poziom A2, Przystań Chylońska 237 (ul. Chylońska 237) – poziom kursu ustalany w zależności od poziomu grupy. Czwartki w godzinach 13.00-14.30.

Poziom А2, Przystań Chylońska 237 (ul. Chylońska 237) – raz w tygodniu. Poziom kursu ustalany w zależności od poziomu grupy. Czwartki w godzinach 16.15-17.45.

Poziom B1, Przystań Chylońska 237 (ul. Chylońska 237) – kurs przygotowujący do egzaminu. Poniedziałki w godz. 13.00–14.30.

Poziom B1, Przystań Chylońska 237 (ul. Chylońska 237, Gdynia) – kurs przygotowujący do egzaminu. Poniedziałki w godz. 16.15–17.45.