Spektakle / Filmy

Dzieci dzieciom. Pokaz dla szkół – pomoc dla Ukrainy

Dzieci dzieciom. Pokaz dla szkół – pomoc dla Ukrainy

ikona Gdyńskie Centrum Filmowe - Gdynia, Plac Grunwaldzki 2

ikona Spektakle / Filmy

ikona Płatny, kup bilety

Głęboko poruszeni tym, co dzieje się w Ukrainie, chcemy wesprzeć działania UNICEF Polska na rzecz dzieci i ich rodzin z Ukrainy. Dlatego 10 marca 2022 roku zapraszamy grupy szkolne na pokaz filmu „Wiki i jej sekret”. Cały dochód z biletów przekażemy UNICEF Polska na rzecz realizowanej akcji pomocowej.

 

Informacje praktyczne

Specjalny pokaz  filmowy odbędzie się w czwartek, 10 marca, o godzinie 9.30
Seans skierowany jest do grup szkolnych. Cena biletu to 13 zł.
Rezerwacje: kino@gcf.org.pl / tel. 790 490 029
 

Idea

Eskalacja konfliktu na Ukrainie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i dobrostanu 7,5 mln dzieci w tym kraju. Dzieci są przerażone i w szoku. Pilnie potrzebują bezpieczeństwa. Setki tysięcy ludzi opuściło swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Większość z nich to kobiety i dzieci. Dla tych, którzy zostali w Kijowie, życie toczy się pod ziemią.
Potrzeby humanitarne rosną z każdą godziną. We wschodniej Ukrainie, gdzie UNICEF działa od ośmiu lat, tysiące ludzi są bez dostępu do czystej wody z powodu zniszczonej infrastruktury. Przemieszczające się rodziny na Ukrainie i poza jej granicami, potrzebują natychmiastowego wsparcia. Rośnie potrzeba pomocy psychologicznej.

W tej chwili UNICEF zbiera środki finansowe na pomoc dzieciom i ich rodzinom w Ukrainie. Główne cele to teraz:
  • dostarczenie potrzebującym czystej wody;
  • wsparcie medyczne, higieniczne i edukacyjne dla społeczności mieszkającej wzdłuż linii frontu;
  • wsparcie 13 zespołów mobilnych, które zapewniają opiekę psychologiczną poszkodowanym dzieciom.

 

O filmie „Wiki i jej sekret”

 
Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią.
Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy? Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

(Opis filmu: Best Film)

  • ikonaOpublikowano: 08.03.2022 14:00
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.03.2022 14:01
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona