SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Kino Plenerowe: Pamiętnik Florki

Kino Plenerowe: Pamiętnik Florki (mat. organizatora)

Kino Plenerowe: Pamiętnik Florki (mat. organizatora)

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Spektakle / Filmy Gdyńskie Centrum Filmowe - Gdynia, Plac Grunwaldzki 2 wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Zapraszamy dzieci na bezpłatne pokazy w Kinie Plenerowym w ramach projektu Lato na Patio. Przed nami seria spotkań z serialem "Pamiętnik Florki".

Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych.
Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje – strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd.
W animacji ważną rolę pełni dom rodzinny – ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i niezrażanie się częstym brakiem odpowiedzi.

Pokazy są bezpłatne. 

Jeśli będzie świecić słońce, warto zabrać z sobą czapkę z daszkiem. W przypadku deszczu zastrzegamy sobie możliwość odwołania seansu.
Regulamin Czerwonego Patio dostępny na stronie: http://gcf.org.pl