SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Teatr Zajechał na Chylonię

Opis alternatywny 2017/Teatr zajechał na Chylonię 2017 grafika.jpg
Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Spektakle / Filmy - - - wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza najmłodszych i nieco starszych na przedstawienia wystawiane w ramach projektu „Teatr Zajechał na Chylonię”.

Spektaklom dla dzieci towarzyszy mini warsztat, a przedstawieniom dla dorosłych dyskusja o teatrze.  Wszystkie spektakle zostaną pokazane w Centrum Aktywnego Mieszkańca, ul. Opata Hackiego 17A.

Jest to projekt ułatwiający i zachęcający mieszkańców osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego na Chyloni – rewitalizowanej dzielnicy Gdyni – do aktywnego udziału w bogatej ofercie kulturalnej miasta. Projekt jest również powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego środowisku, blisko miejsca zamieszkania.

11.12.2017 poniedziałek

16:00 –  CZERWONY KAPTUREK (TROCHĘ INNA HISTORIA)

scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski, obsada: Monika Bartoszewicz, Patrycja Pośpiech, Piotr Srebrowski, Teatr Bunszali
 
Dawno... a w zasadzie nie tak dawno temu, w pewnym lesie, który nie jest za daleko, razem z mamą żył sobie Czerwony Kapturek, który nie był do końca zwykłą dziewczynką. Żył tam też Wilk, który musiał emigrować z innego lasu, Gajowy - prawdziwy macho, oraz bardzo mądra Babcia. Ich losy połączyła niesamowita, zabawna i bardzo ważna przygoda.
 
 

18:00 –  DZIELNICE CUDÓW Salci Hałas

Reżyseria: Magdalena Płaneta, Ida Bocian, Ewa Ignaczak, obsada: Agata Mieniuk, Piotr Rogalski, Ida Bocian, Marta Jaszewska, Paula Łuczkiewicz, Małgorzata Polakowska
 
Gdzieś po obrzeżach, na osiedlach i w dzielnicach można być świadkiem niezwykłych zjawisk. Mieszkanka Oksywia zatrzymuje czas, po Meksyku spaceruje świetlisty mężczyzna, w jakichś krzakach wierzba podobno śpiewa polskie pieśni, a na Pekinie pęka ziemia i można wywróżyć sobie wynik piłkarskiego meczu. To dzielnicowa metafizyka pojawiająca się z dala od centrum Gdyni.

Teksty Salci Hałas powstały na podstawie rozmów z mieszkańcami Gdyni, w trakcie projektu „Gdynia-Reaktywacja”, realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2017.