SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Dzień Dziecka #wGdyni: Ubierz Słupka!

Dzień dziecka #wGdyni: Ubierz Słupka!

Dzień dziecka #wGdyni: Ubierz Słupka!

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wydarzenia inne - - - wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka…a jak Dzień Dziecka to i nasza coroczna akcja „Ubierz słupka”. Gdynia Rodzinna już po raz trzeci zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy i kolorowego szaleństwa! Każdy chętny może zrobić ubranko dla ulicznego słupka, a następnie założyć je na wybrany spośród tych, które są na Placu Kaszubskim i początku ulicy Świętojańskiej (okolica siedziby Gdyni Rodzinnej).


Zasady są proste:

Ubranko


Wymiary słupka: wysokość 32 cm, obwód na dole 128 cm, obwód u góry 105 cm.
Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka.
Do wykonania ubranek możecie wykorzystać różne materiały, kartony, worki, sznurki, tasiemki, plastikowe butelki, kamyki, muszelki. Możecie uszyć, wydziergać, wyciąć, posklejać, użyć kredy, taśmy klejącej do wykonania ubranka dla swojego słupka.
Nie można zastosować: żadnych farb, klejów ani taśmy dwustronnej do przymocowania. Nie może po nas zostać żaden trwały ślad.
Ważne, żeby ubranko było dobrze przymocowane do słupka - żeby nie porwał go wiatr oraz aby zbyt szybko nie zniszczył go deszcz. Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Nie mogą też zostać na słupkach plamy i ślady naszego szaleństwa - to bardzo ważne.

Słupek


Możecie wybrać dowolny słupek, ale my sugerujemy jak najbliżej placu Kaszubskiego, gdyż tam najmniej samochodów je zasłoni.
Jedna rodzina może wybrać więcej niż 1 słupek, a więc i wykonać więcej niż jedno ubranko.
Lepiej, żeby ubranko było bardziej widoczne od strony chodnika - łatwiej je będzie zobaczyć podczas spaceru.
Nadajcie słupkowi imię! To bardzo ważne zadanie.

Kiedy ubieramy słupki?


Od 29 do 31 maja (niedziela-wtorek) - macie 3 dni na ubranie swojego słupka tak, by był gotowy na 1 czerwca czyli Dzień Dziecka!

Cieszmy oczy kolorowymi słupkami

Od 1 do 5 czerwca zapraszamy na spacer na plac Kaszubski i ulicę Świętojańską, żeby obejrzeć ten niezwykły pokaz mody słupkowej. Zaproście swoje rodziny, przyjaciół, sąsiadów! Nie zapomnijcie zrobić zdjęcia i udostępnić je w naszym wydarzeniu na fb, razem z imieniem Waszego słupka

Koniec akcji

Możecie zdjąć ze słupka Wasze ubranko i zabrać je na pamiątkę w niedzielę, 5 czerwca. W poniedziałek rano, 6 czerwca, my posprzątamy te ubranka, które zostaną.

Jeżeli macie pytania zadzwońcie do nas na numer 58 620 00 64, napiszcie maila rodzina@gdynia.pl, albo skontaktujcie się tutaj przez FB/GdyniaRodzinna.