SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Jarmark Świąteczny w Gdyni

Jarmark Świąteczny w Gdyni (8-22.12.2019 r.)

Jarmark Świąteczny w Gdyni (8-22.12.2019 r.)

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wydarzenia inne Plac Grunwaldzki - Gdynia, Plac Grunwaldzki 1 wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Przedświąteczny czas w Gdyni jak zawsze zapowiada się wyjątkowo. Nie zabraknie magicznej atmosfery, kolorowych światełek i wielu wydarzeń, które wprowadzą mieszkańców w niezwykły klimat. Powiew świątecznej radości w szczególny sposób będzie można poczuć na placu Grunwaldzkim. Na dwa tygodnie zamieni się on w świąteczne miasteczko. A ponadto rozświetlą go specjalnie zaprojektowane iluminacje. Wszystko za sprawą pierwszego Gdyńskiego Jarmarku Świątecznego. Rozpocznie się on 8 grudnia i potrwa do 22 grudnia. To idealna okazja do kupienia oryginalnych dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania się w świątecznych kulinarnych inspiracjach.
 
Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przekształci się w świąteczne miasteczko, którego nie sposób będzie nie zauważyć. Oświetlą je przygotowane specjalnie na tę okazje iluminacje. Jednak nie tylko dlatego to miejsce będzie przyciągać jak magnes. Jarmark Świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i ulubiony gość wszystkich dzieci. Dekoracje i różnego rodzaju atrakcje dopełnią klimatu.

Gdyński Jarmark Świąteczny rozpocznie się 8 grudnia o godz. 16.00 i będzie działać codziennie do 22 grudnia. Od poniedziałku do czwartku można go odwiedzać od godz. 13.00 do godz. 19.00, a w piątek od godz. 13.00 do godz. 21.00. Natomiast w weekendy jarmark będzie czynny od godz. 11.00 do godz. 21.00. Na odwiedzających czekać będzie 20 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Wszyscy zainteresowani znajdą tam m.in.: ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będą też świąteczne wyroby i słodycze – np. pierniki czy bombonierki, a także aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania.
 
Coś dla siebie znajdą także smakosze. Na jarmarku nie zabraknie specjałów z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub zakupić będzie można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. A na rozgrzewkę przygotowano gorącą czekoladę, herbatę świąteczną czy grzańca., miody z owocami, bakaliami i orzechami, ciasta i torty, chleb, rogale i bułeczki własnego wypieku.
 
Jeśli mowa o Świętach, to nie można też zapomnieć o ulubionym gościu wszystkich dzieci. Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się u nas na dłużej. Będzie go można spotkać na terenie jarmarku – między godz. 16.00 a 19.00, gdzie ma zamiar spacerować i wysłuchać życzeń każdego malucha. Zainteresowani mogą nawet uwiecznić tę chwilę. Święty Mikołaj będzie bowiem chętnie pozował do zdjęć. W muszli koncertowej zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie.
Najmłodsi będą także mogli zakosztować przejażdżki świąteczną karuzelą.
 
O przyjemne spędzenie czasu z rodziną zadbają również lokalni artyści. Każdego popołudnia, między godz. 16.00 a 19.00, w muszli koncertowej atrakcje muzyczne zapewnią m.in.: Młodzieżowy Dom Kultury, Chór Symfonia, Teatr Junior, Kuźnia Talentów. Występy na scenie każdego dnia będą trwały od 60 do 90 minut.
 
W wybrane dni można też liczyć na inne atrakcje. Jedną z nich będą warsztaty kulinarne dla dzieci, które odbędą się 17 grudnia w restauracji Muszli.