SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Pierwsze Czytanie - Magdalena Parys

Pierwsze Czytanie - Magdalena Parys

Pierwsze Czytanie - Magdalena Parys

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wydarzenia inne Wydarzenie online - Transmisja, szczegóły w opisie wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Zapraszamy na trzeci i ostatni epizod tegorocznego sezonu Pierwszego Czytania. Gościnią Biblioteki Gdynia będzie Magdalena Parys! Spotkanie odbędzie się na fanpage’u Biblioteki Gdynia we wtorek, 2 czerwca. Startujemy o godz. 18.00. 

W czasie wydarzenia Magdalena Parys przeczyta fragment niepublikowanej dotąd prozy. Spotkanie poprowadzi Olga Kowalska, czyli Wielki Buk - blog literacki

Magdalena Parys: urodziła się w Gdańsku w 1971 roku. Jako dziecko wyemigrowała z rodziną do Berlina Zachodniego. Ukończyła polonistykę i pedagogikę na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Przez kilka lat zajmowała się pracą naukową z dziedziny studiów porównawczych, którą zarzuciła na rzecz pisania. Felietonistka Wysokich Obcasów Extra, laureatka nagród w Polsce i za granicą, między innymi Literackiej Nagrody Unii Europejskiej za powieść sensacyjno-obyczajową Magik (2015), jej książki tłumaczone są na francuski, hiszpański, niemiecki, włoski, węgierski, chorwacki i wiele innych. Za chwilę ukaże się kolejna część trylogii berlińskiej „Książę”.

Olga Kowalska: rocznik 1986, filolożka, literaturoznawczyni. Ukończyła filologię polską I stopnia oraz filologię romańską II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Twórczyni bloga literackiego i towarzyszącego mu kanału YouTube WielkiBuk.com, który prowadzi od 2012 roku.

Transmisja: 
https://www.facebook.com/BibliotekaGdynia/