SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Sjesta

Sjesta 8.08.2021

Sjesta 8.08.2021

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wydarzenia inne Muzeum Emigracji - Gdynia, ul. Polska 1 08.08.2021 11:00 Wstęp wolny

Na nowej wystawie czasowej “Klimaks” Muzeum Emigracji opowiada o wyjazdach Polaków do Ameryki Południowej i relacji z przyrodą. W niedzielę 8 sierpnia, w muzealnych przestrzeniach Dworca Morskiego, zrelaksujemy się w klimacie Argentyny i Brazylii. A już 8 sierpnia muzeum zaprasza na SJESTĘ: niedzielny relaks na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni!

Wydarzenie na Facebooku.

Przez cały dzień będziecie mogli odpocząć z widokiem na gdyński port i wpływające do niego statki, posłuchać setów djskich w wykonaniu czołowych trójmiejskich twórców i napić się yerba mate. W programie roślinne zwiedzanie wystawy Klimaks z botanikiem , wymiennik roślin, porady o pielęgnacji roślin, a także opowieści i prezentacja parzenia kawy .
Zapewniamy przyjemna atmosferę, strefę odpoczynku z leżakami i oprawą muzyczną, za którą odpowiadać będzie Tomek Hoax i towarzyszący mu didżeje, bar przygotowany przez Bimbeer i solidną dawkę wiedzy od zaproszonych ekspertów.

Liczymy na słońce i przyjemną bryzę, ale w razie złej pogody przeniesiemy się do wnętrz Dworca: czy sjestowaliście kiedyś na leżakach w muzeum?

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie "Klimaks", którą można zwiedzać do końca października 2021 roku.

Program Sjesty:

  • start 11:00 - wymiana roślinna (Schronisko dla Roślin), muzyka (Tomek Hoax + tba), bar (Bimbeer)
  • godz. 11:00-17:00 - otwarte warsztaty z tworzenia osłonek dla roślin, dla dzieci w wieku 5-12 lat pod opieką dorosłych (Schronisko dla Roślin)
  • godz. 12:00-13:15 - "Od krzewu do filiżanki" - opowieści i prezentacja parzenia kawy (Palarnia Kawy Nieczapla, Paweł Grzęda)
  • godz. 13:30-14:15 - porady i wskazówki "Dobór i pielęgnacja roślin" (Przemysław Baranow)
  • godz. 14:30-15:15 - oprowadzanie roślinne po wystawie Klimaks (Przemysław Baranow)
  • godz. 15:30 - 16:15 - porady i wskazówki "Rozmnażanie i odmładzanie roślin" (Przemysław Baranow)
  • godz. 16:30-17:15 - oprowadzanie roślinne po wystawie Klimaks (Przemysław Baranow)