SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Rok zaczyna się w Gdyni

Sylwester #wGdyni

Sylwester #wGdyni

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne - - - 31.12.2017 21:00 - Wstęp wolny

Jak Sylwester, to tylko w Gdyni. Skwer Kościuszki rozgrzeje się tego wieczoru do czerwoności. Sceną zawładnie muzyka. Gwiazdami wieczoru będą: Łąki Łan, XXANAXXu, MaJLo oraz Novika & Lex. To jednak nie jedyne atrakcje. Powstanie EkoStrefa Spotkań, gdzie będzie można odpocząć, rozgrzać się i dobrze zjeść. A wszystko zwieńczy efektowny pokaz fajerwerków. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

W Sylwestra w Gdyni będzie się działo. Tego wieczoru nie zabraknie atrakcji  i każdy znajdzie coś dla siebie. Sercem imprezy będzie skwer Kościuszki, gdzie, tradycyjnie już, stanie scena. Tegoroczny Sylwester po gdyńsku jest inspirowany morzem i ekologią. Będzie to można zobaczyć już w samym wyglądzie scenografii. Zostanie ona zbudowana z paneli ledowych i ma nawiązywać do jednego z symboli miasta - żaglowca „Dar Pomorza”. Scena ma przywodzić na myśl jeden z żagli rejowych tego okrętu. Ponadto, w oknie sceny, będą umieszczone lampy gdyńskiej firmy Portman Lights. Ma ona swoją siedzibę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Z dokładnie tego samego oświetlenia, a chodzi tu o P1 Retro Lamp - model przypominający plaster miodu, podczas swoich występów korzysta Sting, Ed Sheeran, The Prodigy, czy The XX.

Jeśli Sylwester, to oczywiście muzyka i dobra zabawa. W Gdyni, w ten szczególny wieczór, publiczność rozgrzeją hity artystów polskiej sceny muzycznej. Wystąpią: Łąki Łan, XXANAXX, MaJLo oraz Novika & Lex. Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 21.00 na skwerze Kościuszki, a otwarcie bram zaplanowane jest od godz. 20.00. Muzyczna uczta, to jednak nie wszystko. Na scenie odbędzie się też tradycyjne odliczanie do północy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem. A tuż po nim, Nowy Rok przywita efektowny pokaz fajerwerków. Całość poprowadzi dziennikarz muzyczny Kamil Wicik.

W poniedziałek, 4 grudnia, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, do spędzenia Sylwestra w Gdyni namawiał Włodzimierz Dembowski, czyli "Paprodziad" z zespołu Łąki Łan.Wiele będzie się też działo poza sylwestrową sceną. Tak, jak w zeszłym roku powstanie Strefa Spotkań. Po jej ubiegłorocznym sukcesie będzie jednak nieco urozmaicona i poszerzona. W tym roku stawiamy na ekologię i to właśnie jej będzie dedykowana bardziej rekreacyjna część Sylwestra po gdyńsku.  Pojawi się aleja gastronomiczna, czyli EkoStrefa Spotkań, gdzie będzie można rozgrzać się gorącą czekoladą, posilić drobnymi eko-przekąskami i odpocząć od koncertowego zgiełku. Będzie też coś dla miłośników wysokich temperatur.  Strefa ciepła „Żar tropików” przypomni im letnią atmosferę. Znajdą się tam grzyby grzewcze i zabawne recyclingowe siedziska.

Tegoroczna Strefa Spotkań będzie większa i bardziej angażująca niż w ubiegłym roku. Jedną z jej części będzie ekologiczno-edukacyjna instalacja składająca się z trzech ryb-pojemników na odpady segregowane. Nawiązuje ona do pomnika rybek z bulwaru Nadmorskiego. A wszystko po to, żeby połączyć zabawę z edukacją i poszerzyć świadomość mieszkańców Gdyni. Po zakończeniu Sylwestra, posegregowane w ten sposób odpady trafią do Ekodoliny, która objęła patronat merytoryczny nad całą akcją. Rybki będą także częścią akcji instagramowej promującej Gdynię jako ekomiasto.

Harmonogram koncertów

20:00 - otwarcie bramek i Ekostrefy spotkań
21:00 - powitanie przez Kamila Wicika
21:00 - koncert MaJLo
21:40 - koncert xxanaxx
23:00 - koncert Łąki Łan
00:00 - Powitanie Nowego Roku i pokaz sztucznych ogni
00:15 - taneczne wejście w Nowy Rok z NOVIKA & Mr. Lex
01:00 - zakończenie imprezy

Sprawdź zmiany w organizacji ruchu w śródmieściu w Sylwestra !!!

  • Oświetlenie, które pojawi się na sylwestrowej scenie // fot. materiały prasowe
  • P1 Retro Lamp - model przypominający plaster miodu // fot. materiały prasowe
  • Łąki Łan zagra podczas sylwestra w Gdyni // fot. materiały prasowe
  • XXANAXX zagra podczas sylwestra w Gdyni // fot. materiały prasowe
  • MaJLo zagra podczas sylwestra w Gdyni // fot. materiały prasowe
  • Novika & Lex zagra podczas sylwestra w Gdyni // fot. materiały prasowe
  • Pojemniki ryby na odpady segregowane staną w Strefie Spotkań // fot. materiały prasowe