SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Zostań detektywem. Rodzinne warsztaty genealogiczne.

Zostań detektywem. Rodzinne warsztaty genealogiczne.(mat. organizatora)

Zostań detektywem. Rodzinne warsztaty genealogiczne.(mat. organizatora)

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne Emigration Museum - Gdynia, ul. Polska 1 04.10.2020 09:00 05.10.2020 13:30 Wstęp wolny

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych międzypokoleniowych warsztatach genealogicznych dla rodzin. Zajęcia prowadzone będą przez Kingę Urbańską i Karolinę Szlęzak ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce.

Uwaga - jednolity program warsztatów obejmuje cykl 2 spotkań.

  • I spotkanie: 22-23 sierpnia 2020
  • II spotkanie: 3-4 października 2020
Udział jest bezpłatny.
Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Emigracji w Gdyni przy ul. Polskiej 1.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: genealogia@muzeumemigracji.pl
Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty mają zwrócić uwagę na istotę poznania i zachowania historii rodzinnej, a także pokazania jak bardzo jest ona związana z historią lokalną. Wierzymy, że im więcej osób interesuje się swoją historią i gromadzi informacje na jej temat, tym lepiej dla ogólnej wiedzy. Wielka historia składa się z wielu indywidualnych biografii – jeśli je poznamy, lepiej zrozumiemy nasze dzieje, a społeczeństwo świadome swojej historii lepiej reaguje na wyzwania współczesności. Ta wiedza pomaga zintegrować społeczności lokalne, zaktywizować seniorów, a także podtrzymać kontakt między pokoleniami.
Dlatego do udziału w nich zapraszamy całe rodziny: rodziców z dziećmi, dziadków z wnuczętami a nawet rodziny wielopokoleniowe, dzieci z rodzicami i dziadkami.

W trakcie zajęć rodzinne drużyny będą poznawały własne korzenie, ciekawostki na temat swoich przodków, a wynikiem tego będzie budowanie przez nich drzew genealogicznych. Warsztaty pozwolą uczestnikom zdobyć wiedzę na temat pracy genealoga, zasad budowania drzewa genealogicznego. Dodatkowo uczestnicy zapoznani zostaną z historią „małej ojczyzny", czyli Gdyni.

Program i terminy warsztatów dostępne są na stronie : http://www.polska1.pl

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, iż dokonanie zgłoszenia uczestnictwa oparte jest na Państwa dobrowolnej zgodzie na przetwarzanie Państwa danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z wyrażeniem takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą mogą Państwo w każdej chwili wycofać (kontakt na adres: iod@muzeumemigracji.pl). Klauzulę informacyjną związaną z procesem przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo tutaj: http://www.polska1.pl/pl/omuzeum/przetwarzanie_danych_osobowych