Koncerty

Festiwal Cudawianki 2022. Lato zaczyna się w Gdyni!

Festiwal Cudawianki 2022. Lato zaczyna się w Gdyni!

ikona Plaża Gdynia Śródmieście - Gdynia, plaża miejska

Bulwar Nadmorski - Gdynia, Bulwar Nadmorski

ikona Koncerty

ikona Wstęp wolny

Lato zaczyna się #wGdyni! Będzie energetycznie i wakacyjnie. 18 czerwca Gdynia muzycznie powita lato, a wszystko podczas festiwalu Cudawianki. Odpowiedni klimat i gorącą atmosferę zapewnią Novika 2.0, The Very Polish Cut-Outs, Dj Hiroszyma & M.C. To jednak nie wszystko. Sobota, 18 czerwca, będzie po brzegi wypełniona atrakcjami.


Program dzienny:
Przy Bulwarze Nadmorskim będzie okazja do zrelaksowania w strefie chill’u, wyplecenia wianka z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lubichowa, stworzenia wariacji na temat wianka ukraińskiego. Zaplanowano również zbiórkę na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

Ważnym elementem będzie też konkurs wiankowy. Zapraszamy wszystkich gdynian do wzięcia udziału w konkursie na wianek dla Ukrainy. Podczas wydarzenia zgłoszone do konkursu wianki zostaną wystawione na sprzedaż połączoną z aukcją. Całkowity dochód przekażemy na rzecz Ukrainy, a najlepsze wianki nagrodzimy nagrodami rzeczowymi. Wianki na konkurs wykonać można dowolną techniką, każdy może wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Na zgłoszenia i wianki będziemy czekali do 15 czerwca. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Przez cały czas będzie można nabrać energii w strefie Food Trucków.

Koncerty na cudawiankowej scenie:

Wieczorem miastem zawładnie muzyka. Cudawianki nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnego koncertu. Około godz. 20:00 scena ustawiona na plaży miejskiej wypełni się energetycznymi rytmami. Na początek zaplanowano rozgrzewkę klubową przy dźwiękach DJ Hiroszyma & M.C. O godz. 21:30, scenę opanują reprezentanci The Very Polish Cut-Outs. Wieczór zakończy występ królowej polskiej sceny klubowej - Katarzyny Nowickiej, powszechnie znanej jako Novika (projekt Novika 2.0 live), start o godzinie 23:00.

Szczegółowy program festiwalu Cudawianki jest dostępny na: www.cudawianki.eu.
Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 31.05.2022 11:13
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 01.06.2022 09:27
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona