SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Harmonijkowy atak

Harmonijkowy atak

Harmonijkowy atak

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia muzyczne - - - wydarzenie archiwalne - Płatny, kup bilety

Bluesowa supergrupa? Byłoby to pewnie dobre określenie dla fenomenu HARPCORE, gdyby nie fakt, że wyobraźnia muzyczna członków zespołu dawno wyłamała się z ram czystego bluesa. To, co dzięki nim otrzymujemy, to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim - dobra zabawa.

W skład grupy wchodzi ścisła ekstraklasa polskiego blues-rocka. Kwartet harmonijkarzy - Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartek Łęczycki i Łukasz Wiśniewski - to weterani, o których wirtuozowskich umiejętnościach wiedzę od dawna wszyscy zainteresowani. Towarzyszą im dwaj najlepsi w Polsce (według ankiety Blues Top 2011 kwartalnika Twój Blues) gitarzyści - Jacek Jaguś i Piotr Grząślewicz, a także atomowa sekcja rytmiczna w składzie Aleksander Sroka - bas i Adam Partyka - bębny.

Nagrana w 2011 roku płyta "Harpcore" również zdążyła już znaleźć uznanie fanów dobrej muzyki i we wspomnianej ankiecie zdeklasowała konkurencję. Krążek z pewnością polecić można wszystkim tym, którzy stronią od schematów i szukają w muzyce nowych rozwiązań. Tu blues, rock, jazz i funky łączą się w jedno, tworząc prawdziwy muzyczny dynamit. Album został świetnie wyprodukowany, nie dziwi zatem jego entuzjastyczne przyjęcie. Towarzyszy ono również występom zespołu na żywo.