Koncerty

II Nadmorski Festiwal Gitarowy Martinez

II Nadmorski Festiwal Gitarowy Martinez w Gdyni (mat. organizatora)

ikona Szkoła Muzyczna I i II stopnia - Gdynia, ul. Biskupa Dominika 13A

ikona Koncerty

ikona Wstęp wolny

Szkoła Muzyczna I i II st. serdecznie zaprasza na II Nadmorski Festiwal Gitarowy w Gdyni, który odbędzie się w dniach 6-8 października w sali koncertowej naszej szkoły. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs dla młodych gitarzystów z całej Polski, którzy wystąpią w 3 kategoriach: do lat 13, 16 i do lat 22. Wykonawców będzie oceniać Jury pod przewodnictwem prof. Ryszarda Bałauszko z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Uroczyste ogłoszenie wyników i koncert laureatów konkursu odbędzie się  w sobotę, 8.10 o godz. 15.00.


Ponadto zapraszamy na dwa koncertowe wieczory z gitarą. 6 października o godz. 18.00 festiwal zainauguruje Woch&Guzik Duo (na zdjęciu), które przeniesie nas w świat muzyki Astora Piazzolli, Jorge Cardoso, czy Egberto Gismontiego. Duet ma na swoim koncie współpracę  z najsłynniejszym duo gitarowym Sérgio i Odaira Assada. Współpraca ta zaowocowała napisaniem przez Sérgio Assada siedmioczęściowej kompozycji „One Week in Rio” i zadedykowaniem utworu polskiemu zespołowi. Światowa premiera miała miejsce w marcu 2017 podczas wspólnego koncertu z braćmi Assad.

7 października o godz. 19.00 będzie okazja, aby posłuchać Andrzeja Grygiera – gitarzysty klasycznego, który zabierze nas w podróż „Z gitarą przez wieki”. Andrzej Grygier jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, a ostatnim z nich jest I nagroda w Baltimor International Guitar Competition (USA), którą otrzymał zaledwie kilka dni temu.
Ten niecodzienny festiwal otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdyni. Fundatorem nagrody głównej będzie firma Martinez, a wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa gitar i akcesoriów firmy Interton Classic Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 27.09.2022 13:40
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.09.2022 13:59
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona