SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Kultura Łączy Siły: Leśne Zwierzęta - koncert

Kultura Łączy Siły: Leśne Zwierzęta - koncert

Kultura Łączy Siły: Leśne Zwierzęta - koncert

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wydarzenia muzyczne Wydarzenie online - Transmisja, szczegóły w opisie wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

6.06 (sobota)
/ 21.00/ Leśne Zwierzęta / live streaming / koncert 

Zespół Leśne Zwierzęta powstał w 2018 roku. Należą do niego członkowie Gdynia Improvisers Orchestra. W większości są to absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Założycielami projektu są Emilia Pollok oraz Michał Andrys - kompozytorzy muzyki i autorzy tekstów piosenek zespołu. Jako duet muzyczny współpracują już ze sobą ponad 10 lat. Leśne Zwierzęta to ich najnowszy wspólny projekt, który miał premierę w ramach składanki 1988-2018, na której umieścili swoją interpretację utworu zespołu Apteka pt. “Synteza”. Debiut sceniczny nastąpił w czerwcu 2019 roku podczas serii koncertów promujących wydawnictwo w Muzeum Miasta Gdyni. Zespół miał również przyjemność zagrać w zeszłym roku w Klubie Ucho podczas koncertu Apteki, supportując ją wraz z projektem Druga Fala (w którym Emilia oraz Michał brali czynny udział).

Muzyczne klimaty, w jakich porusza się zespół Leśne Zwierzęta to rock psychodeliczny z elementami elektroniki, muzyki etnicznej oraz jazzu. W instrumentarium zespołu znajdują się m.in. gitary elektryczne, syntezatory oraz instrumenty dęte.

W lutym tego roku zespół Leśne Zwierzęta zaczął pracę nad swoim debiutanckim albumem, na którym znajdą się jego autorskie kompozycje. Album ma zawierać utwory znane z koncertów oraz nowe premierowe kompozycje. Zespół planuje również zaproszenie do jego realizacji innych muzyków. 

Skład zespołu Leśne Zwierzęta:

  • Emilia Pollok - wokal, syntezator
  • Michał Andrys - gitara elektryczna i akustyczna, syntezatory
  • Maksymilian Kreft - perkusja
  • Filip Arasimowicz - gitara basowa, kontrabas
  • Jakub Klemensiewicz - saksofon
  • Adam Skorczewski - trąbka

TRANSMISJA:
Transmisja odbędzie się na fanpage'u Gdynia Kulturalna

Koncert finansowany ze środków Miasta Gdyni w ramach programu Gdyński Falochron Kultury. Organizatorem koncertu jest Fundacja 4sztuki.