SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Wings for life World Run

Wings for life World Run (mat. organizatora)

Wings for life World Run (mat. organizatora)

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wydarzenia sportowe Bulwar Nadmorski - Gdynia, Bulwar Nadmorski wydarzenie archiwalne Płatny, kup bilety

Wings for Life World Run to naprawdę wyjątkowy, globalny bieg. Zamiast dążyć do mety, zawodnicy ścigają się z wirtualnym samochodem pościgowym. W ramach dziewiątej edycji Wings for Life World Run, która odbędzie się 8 maja, uczestnicy startujący w Polsce będą mogli pobiec z aplikacją także w Gdyni.


Trasa biegu w całości prowadzić będzie Bulwarem Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Centrum zawodów zlokalizowane będzie na parkingu na końcu alei Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Żeby wystartować w zawodach należy pobrać Aplikację Wings for Life World Run, zalogować się, wybrać Gdynię jako docelową lokalizację i dołączyć do innych osób biegnących dopóki nie dogoni ich wirtualny samochód pościgowy.


Bieg wystartuje punktualnie o 13:00. Wirtualny samochód pościgowy wyruszy w pogoń za biegaczami 30 minut po starcie z początkową prędkością 14 km/h, a następnie będzie stopniowo zwiększać tempo jazdy, aż do chwili wyprzedzenia wszystkich zawodników. Po zakończeniu wirtualnego biegu każdy z uczestników będzie mógł pobrać certyfikat będący dowodem i pamiątką udziału w imprezie. Do startu w gdyńskiej edycji wydarzenia wymagane jest opłacenie vouchera w wysokości 70 zł na stronie organizatora.

Wings for Life to fundacja non-profit, która wspiera obiecujące badania i testy kliniczne na całym świecie. Głównym celem jest odnalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Bieg Wings for Life World Run, a tak naprawdę jego uczestnicy, z każdym pokonanym krokiem przybliżają badaczy do jego realizacji. Wszystkie opłaty startowe zostaną przekazane bezpośrednio właśnie na ten projekt, co jest głównym założeniem tego oryginalnego, międzynarodowego wydarzenia.