SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

„Beauty enchanted in the night sky” – wystawa w Rivierze Sztuki

„Beauty enchanted in the night sky” – wystawa w Rivierze Sztuki

„Beauty enchanted in the night sky” – wystawa w Rivierze Sztuki

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wystawy Centrum Riviera - Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 2 wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Działająca od ponad czterech lat „Riviera Sztuki” już na stałe wpisała się w świadomości mieszkańców Trójmiasta. Projekt zainicjowany przez gdyńskie Centrum Riviera umożliwia lokalnym twórcom, fotografom czy malarzom, w pełni nieodpłatnie zaprezentować swoje prace w formie wystawy organizowanej w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Gdyni.


Autorką kolejnej wystawy jest Samanta Jamróz. Jej historia rozpoczyna się w Gdyni, dokładnie 32 lata temu. To właśnie wtedy artystka przyszła na świat. Już od najmłodszych lat fascynowała ją sztuka, a przede wszystkim to, jak za jej pomocą można wyrazić siebie i swoje uczucia.

Autorka wystawy już w wieku 13 lat wiedziała, że sztuka zostanie z nią na zawsze. Swoją przygodę rozpoczęła kubistycznymi grafikami, wykonywanymi tuszem. Potem przyszedł czas na kredki i długopisy, aby w końcu odnaleźć idealną formę wyrazu – malarstwo olejne i akrylowe. Artystka przez lata rozwijała swoją technikę, dzięki czemu znalazła swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl.

Po wielu latach podróży i mieszkania w różnych miejscach, droga Samanty Jamróz zatoczyła koło – artystka wróciła do miejsca swoich narodzin, gdzie wciąż tworzy i doskonali swoje umiejętności. Udziela się także charytatywnie podczas corocznych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie wylicytować można jej prace. Autorka wystawy na co dzień pracuje w firmie związanej z poligrafią, a w wolnych chwilach naprawia i przerabia stare meble nadając im zupełnie nowe życie, co przynosi wiele satysfakcji.

W 2018 roku, część prac artystki trafiło do prywatnej kolekcji w Szwajcarii, natomiast od 2019 roku, obrazy można nabyć w galerii Concept Store – odprojektanta.pl.

Więcej kompozycji można zobaczyć na Instagramie autorki (@samantaroelleofficial). Artystka zachęca także do kontaktu mailowego: hypnoartblog@gmail.com.