SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Dzień Dziecka #wGdyni: „Ściana zaczarowana..."

Dzień Dziecka #wGdyni: „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej” – ostatnie oprowadzanie kuratorskie (fot. Muzeum Miasta Gdyni)

Dzień Dziecka #wGdyni: „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej” – ostatnie oprowadzanie kuratorskie (fot. Muzeum Miasta Gdyni)

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wystawy Muzeum Miasta Gdyni - Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1 wydarzenie archiwalne Płatny, kup bilety

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nasza edukacyjna wystawa dla małych i dużych dzieci dobiega końca. Wybierzcie się z nami 5 czerwca o godzinie 14:00 na ostatnie oprowadzanie kuratorskie po „Ścianie zaczarowanej”. W świat ilustracji Bożeny Truchanowskiej po raz ostatni w Muzeum Miasta Gdyni zabiorą Was kuratorzy. Razem z Małgorzatą Bujak, Tomaszem Sosnowski i Jackiem Friedrichem poznacie różne gatunki roślin i zwierząt, odnajdziecie detale ukryte w przestrzeni wystawy, wyobrazicie sobie to, co nierealne, zaobserwujecie etapy powstawania obrazu, a nawet nauczycie się, czym jest perspektywa.


Razem przekonamy się, że w świecie ilustracji wszystko jest możliwe. A to wszystko za sprawą ilustracji, które doskonale obrazują polską twórczość lat 60., 70. i 80. XX wieku. Ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Ścianą zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej” to niezwykła okazja do analizowania, porównywania, a przede wszystkim – podziwiania.