SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

G8 - wystawa plenerowa grafiki kobiecej - wernisaż

G8 - wystawa plenerowa grafiki kobiecej - wernisaż 19.06.2021

G8 - wystawa plenerowa grafiki kobiecej - wernisaż 19.06.2021

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wystawy - - - 19.06.2021 18:00 Wstęp wolny

Trzecia edycja festiwalu gdyńskiej grafiki kobiecej G8, którego wernisaż odbędzie się 19 czerwca o godzinie 18:00 w parku Kamienna Góra. Wystawa poświęcona jest związkom z przeszłością w osobistym i ogólnoludzkim wymiarze. W godzinach 12:00 - 17:30 w podziemiach Hal Targowych w Gdyni, w siedzibie stowarzyszenia Halo Kultura, otwarta będzie dodatkowa odsłona wystawy złożona z prac Anny Borowskiej.

Wydarzenie na Facebooku

Temat wystawy zabierze nas do miejsca szczególnie ukochanego przez gdynian - parku Kamienna Góra, gdzie usytuowane będą instalacje tematycznie związane z dzieciństwem artystek, a wykonane w różnorodnych technikach, których wspólnym mianownikiem jest grafika artystyczna. Po raz kolejny twórczynie sięgną nie tylko po papier, ale także tkaninę, metal, a nawet włóczkę, a ich prace stworzą swoisty „plac zabaw” - łącznik pomiędzy światem dzieciństwa a dojrzałością na stałe związaną z miejscami, gdzie kształtowała się nasza wyobraźnia.

„Żeby odnaleźć elementy tej układanki trzeba będzie ubrudzić sobie ręce, poharatać kolana, zmniejszyć się do rozmiaru pięciolatka i poruszyć zaśniedziałą machinę wyobraźni. Jeśli się na to zdobędziemy, odkryjemy klisze z przeszłości, na których zapisane są szczegóły naszej pamięci. Dzięki temu dostrzeżemy, że wyrastamy z jednego pnia i jednej historii, która każe nam widzieć drugiego człowieka, jako nas samych.”

Zaproszoną artystką będzie w tej edycji Ania Witkowska, która zaprojektuje plakat inspirowany Gdyńską Halą Targową. Całkowity dochód ze sprzedaży prac zasili konto Gdyńskich Amazonek.

Wystawie towarzyszyć będą wydarzenia muzyczne, na scenie wystąpią zespoły:
  • Gaijin Blues
  • Klawo
  • Kadabra Dyskety Kusaje
Wydarzenie jest projektem tworzonym pod egidą stowarzyszenia Halo Kultura, dofinansowanym ze środków Miasta Gdyni.

Artystki: Anna Borowska, Ania Fontanna Witkowska, Kasia Michałkiewicz - Hansen, Zuzanna Seweryna Dolega, Kasia Stefania Józefowicz, Anita Wasik, Agnieszka Jevka Jewasińska, Aleksandra Majzel - Wojtalewicz

Kuratorka: Diana Lenart
Produkcja: Maria Chojnacka
Produkcja koncertów: Coastline Northern Cuts