SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ
zamknij wybór kategorii

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Waldemar Musik – wystawa „Rzeźba kamienna"

Waldemar Musik – wystawa „Rzeźba kamienna

Waldemar Musik – wystawa „Rzeźba kamienna"

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wystawy ART 39 - Gdynia, ul Orłowska 39 wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni zaprasza do galerii ART 39 przy ul. Orłowskiej 39 na wystawę Waldemara Musika „Rzeźba kamienna”. Wernisaż odbędzie się 14 stycznia o godz. 12:00. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w terminie od 15 stycznia do 11 lutego, w godz.10:00-14:00.


O artyście


Waldemar Musik urodził się 28 maja 1956 roku w Lublinie. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Kielcach (rzeźba) i Liceum Plastycznego w Gdyni (fotografia). Zajmuje się konserwacją zabytków oraz posiada pracownię rzeźby i małej architektury w kamieniu.

Wystawy zbiorowe z fotografii: Regionalny Ośrodek Kultury Częstochowa Cyberfoto i Wojewódzki Dom Kultury Rzeszów Foto Odlot.

Wystawy zbiorowe – rzeźba: Kielce Przedwiośnie, Jesienny Salon Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski i Londyn Royal Academy.

Wystawy indywidualne – rzeźba: Olsztyńska Galeria Sztuki Olsztyn „Moje kamienie", Filharmonia Kaszubska, Wejherowo rzeźba, Galeria Sztuki Zielona, Busko-zdrój: „Faktury czasu", Filia BWA w Kielcach – Koziegłowy Pałac Biskupów Krakowskich, „Kamień z serca" – Ostróda, muzeum zamek krzyżacki, Lubawa – pałac biskupów warmińskich.

Nagrody i wyróżnienia: 2016 wyróżnienie FIAP w Konkursie „Foto Odlot” za pracę „Historia”, 2018 Nagroda Galerii Echo, 2019 Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego za rzeźbę, 2020 Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za rzeźbę. 

Od 2019 roku Musik jest wiceprezesem Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Kielcach.