SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Wystawa prac Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej

Praca Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej // mat. GCF

Praca Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej // mat. GCF

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Wstęp:
Wystawy - - - wydarzenie archiwalne Wstęp wolny

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę prac trójmiejskiej artystki, Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej. Wernisaż z udziałem autorki: w sobotę, 26 października 2019 roku, o godzinie 18.00. Wystawę będzie można oglądać w Galerii GCF do 24 listopada 2019 roku. Wstęp wolny.

Na jej twórczość wpływ wywarli także inni profesorowie Akademii, malarze Maciej Świeszewski i Kiejstut Bereźnicki. Obrazy Bereźnickiego – pełne form i tajemniczego światła, oraz obrazy Świeszewskiego – do pewnego stopnia surrealistyczne i głęboko symboliczne, mają ważną wspólną cechę: szacunek dla Starych Mistrzów technik malarstwa olejnego. Ten podziw jest też łatwo dostregalny w obrazach Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej – w tym, jak tworzy gładkie powierzchnie poprzez aplikację wielu warstw werniksu.

Maluje zarówno pejzaże, jak i obrazy figuratywne. Zagłębia się w świat wyobraźni, ae i nie zapomina o rzeczywistości. Jak mówi, artystyczna duszą jest od zawsze, od dziecka. Wciąż sięga po ołówki, farby i pędzle. 

Jej całe życie, jak sama przyznaje, to długa i pełna przygód podróż. Ojciec malarki pracował na statkach handlowych dla Polskich Linii Oceanicznych. Przy wielu okazjach zabierał ze sobą córki, udając się do najbardziej odległych części globu. Podczas podróży z ojcem dookoła świata, do miejsc takich jak Tahiti, Afryka, Australia i Oceania, stworzyła kolekcję prac pastelami olejnymi – niemal sto ilustracji – które wystawiano później w Europie, a także w Baltimore i Nowym Jorku. Te kolorowe, radosne ilustracje przestawiały piękno tego świata.

Wystawa w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego – do 24 listopada 2019.

Źródło: Gdyńskie Centrum Filmowe