Zdrowie

Jak zatrzymać się przy sobie w zabieganym świecie

Jak zatrzymać się przy sobie w zabieganym świecie – warsztat mindfulness

ikona Biblioteka Wiedzy (Czytelnia/Wypożyczalnia Naukowa) - Gdynia, Świętojańska 141

ikona Zdrowie

ikona Wstęp wolny

Liczne badania naukowe pokazują, że regularna praktyka uważności może pomóc odnaleźć drogę do wewnętrznego spokoju oraz poprawić jakość naszego życia. Mindfulness nie jest lekarstwem na trudności, których doświadczamy, jednak daje nam skuteczne narzędzia byśmy na co dzień, a szczególnie w sytuacjach kryzysowych, potrafili radzić sobie z trudnymi emocjami.


Osoby trenujące uważność najczęściej zauważają u siebie:
  • spadek poziomu lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania,
  • wzrost odporności psychicznej i fizycznej,
  • obniżenie podatności na depresję,
  • zwiększenie akceptowania trudnych doświadczeń,
  • poprawę umiejętności koncentracji,
  • przełamywanie utrwalonych i dysfunkcjonalnych schematów myślenia,
  • lepsze samopoczucie i jakość snu.
Na warsztatach dowiemy się, czym jest uważność, jaki może mieć wpływ na jakość naszego życia oraz w jaki sposób dzięki jej technikom możemy zredukować towarzyszący nam stres i napięcie.

Spróbujemy doświadczyć, w jaki sposób zatrzymywać się w ciągu dnia, łapiąc w ten sposób kontakt ze sobą i swoimi uczuciami. Sprawdzimy, jak to jest świadomie przechodzić z trybu działania do BYCIA w życiu, które się właśnie odbywa.

Prowadząca warsztaty - Agata Baranow – trenerka uważności, prowadzi 8-tygodniowy program Mindfulness Based Living Course (MBLC) „Życie w uważności”, warsztaty, szkolenia, wyjazdowe odosobnienia pogłębiające praktykę. Ukończyła pierwszy stopień instruktora neuromedytacji i pierwszy w Polsce program niefarmakologicznego leczenia bezsenności. W Instytucie Analizy Bioenergetycznej w Warszawie rozpoczęła szkolenie w obszarze psychoterapii przez ciało. Założycielka @tuite uważność i współczucie. Medytacja miała znaczący wpływ na to, jaką jakość ma obecnie jej życie. Fascynuje ją wpływ lasu na psychikę ludzką i sposób odbudowywania pierwotnych więzi z naturą. Od 16 lat ćwiczy jogę, która wspiera ją we wszystkich aspektach życia. Od 17 lat aktywnie działa w obronie praw zwierząt.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: wiedza@bibliotekagdynia.pl, telefoniczne: 58 622 09 00 lub osobiście w filii.

ikona