1001 (601) 2011-05-06 - 2011-05-12

Wiosenny Ogród

Prawdziwa gratka dla miłośników kwiatów, zieleni i ogrodów. W dniach 14 - 15 maja 2011 w godz. 10.00-19.00 w gdyńskim Parku Kolibki odbędzie się wystawa, kiermasz i piknik pod wspólną nazwą „Ogród". 

Wzdłuż alei spacerowej parku, na trzech polanach, zobaczyć będzie można ekspozycje fragmentów ogrodów oraz liczne stoiska handlowe z wieloma rodzajami kwiatów i innych roślin. Wystawcy: producenci, szkółkarze i ogrodnicy przyjadą do Gdyni z całego kraju. Zaprezentowane zostanie również wyposażenie ogrodowe i tarasowe.

Imprezie towarzyszyć będą koncerty. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w godz. 12.00-15.00 grać będą muzycy Gdańskiej Kapeli Ogrodowej.

„Ogród" to także piknik rodzinny. Dzieci będą mogły przejechać się na kucykach. Przygotowano dla nich także plac zabaw: zjeżdżalnie, trampolinę, tory przeszkód, samochodziki.

Atrakcją tegorocznej edycji imprezy będzie wystawa historycznych narzędzi służących do pracy w domu, ogrodzie i w obejściu, używanych przez gospodarzy na terenie Kaszub i Kociewia na przełomie XIX i XX w. To tylko część bogatej kolekcji Jerzego Zająca.

Dorośli będą mogli wziąć udział w bezpłatnych plenerowych warsztatach:

Warsztat Florystyczny - Aleksandra Ciecholewska „Pracownia Florystyczna" w Gdańsku

sobota (14 maja), godz. 12.00-14.00

układanie bukietów i kompozycji kwiatowych - część teoretyczna;


niedziela (15 maja), godz. 12.00-14.00

10 wylosowanych w sobotę osób weźmie udział w części praktycznej - przygotowywanie materiału florystycznego, samodzielne wykonywanie wianków z aplikacją;


Warsztaty Twórcze - artystka rzeźby Izabela Moroz-Janiszewska

sobota (14 maja), godz. 12.00-16.00

zajęcia dla dzieci i młodzieży - obrysowywanie swoich konturów i malowanie farbami (celem warsztatu jest stymulowanie aktywności twórczej oraz nauka pracy i komunikacji w grupie);


niedziela (15 maja), godz. 12.00-16.00

tworzenie biżuterii - warsztaty dla dorosłych i młodzieży.


Atmosferę pikniku podkreśli zaplecze gastronomiczne - dania z grilla, ale również sery owcze i korycińskie, pieczywo, wiejskie wędliny, gęsina, miody pitne, nalewki i wykwintne sery oraz wina francuskie.


Cena biletu wstępu: 6 zł (dzieci do lat 7 - wstęp wolny).


Dojazd od strony Gdyni: trolejbusy linii 21 i 31 oraz autobus linii S (przystanek na wysokości krytego parkingu C.H. „Klif" vis a vis wjazdu do Parku Kolibki), trolejbus linii 26 (przystanek przy C. H. „Klif"), SKM (stacja Gdynia Orłowo); od strony Sopotu: trolejbusy linii 21 i 31 oraz autobus linii S (przystanek przy Parku Kolibki), SKM. Trolejbus linii 21 w niedzielę (15 maja) kursować będzie jak w pozostałe dni tygodnia.


Więcej informacji na stronie www.ogrod-gdynia.plikona