Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1002 (602) 2011-05-13 - 2011-05-19

VI Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza w czwartek 26 maja 2011 na VI Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się w godz. 9.00-16.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98).  Tegoroczna edycja forum koncentruje się wokół trzech zagadnień: kierunek start (dostępne źródła finansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, współpraca z inwestorem, ochrona własności intelektualnej młodej firmy), kierunek rozwój (wizerunek firmy, komunikacja z klientem, pracownicy - potencjał twojej firmy, społeczna odpowiedzialność biznesu), kierunek nowe rynki (fińskie przemysły kreatywne, od czego zacząć, gdy myślimy o podboju zagranicznych rynków).

Udział w forum jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.forum.arp.gda.pl.

Pomorskie Forum Przedsiębiorczości organizowane jest od 2006 r. To cykl spotkań, którego celem jest podejmowanie aktualnej tematyki związanej z zakładaniem i rozwijaniem działalności gospodarczej na Pomorzu i w Polsce. Fora są okazją do wielu interesujących spotkań z przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu, a także udziału w licznych seminariach i warsztatach przygotowanych w odpowiedzi na zainteresowania i potrzeby zarówno aktualnych, jak i przyszłych przedsiębiorców. Dzięki nim mieszkańcy mogą nie tylko zdobyć podstawową wiedzę formalno-prawną z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, lecz również nabyć praktyczne umiejętności przydatne w biznesie - budowanie wizerunku firmy czy ekspansje na zagraniczne rynki.

Tegoroczna edycja forum będzie wydarzeniem partnerskim w ramach European Day Of The Entrepreneur (Europejski Dzień Przedsiębiorczości) organizowanym z Turku Region Development Center. Dzięki temu w Forum uczestniczyć będą fińskie firmy reprezentujące przemysły kreatywne.

ikona