1010 (610) 2011-07-08 - 2011-07-14

Ośrodek Hipoterapii zaprasza na zajęcia

Od lipca tego roku Fundacja AnimalPro, dzięki wygranemu konkursowi ogłoszonemu przez Prezydenta Miasta Gdyni, prowadzi Ośrodek Hipoterapii i Edukacji Zoologicznej w Kolibkach (Gdynia Orłowo, ul. Spółdzielcza 4). Oferta obejmuje różne formy terapii dla dzieci niepełnosprawnych, m.in. hipoterapię, fizjoterapię, terapię psychopedagogiczną, dogoterapię.
Ośrodek zaprasza dzieci z Gdyni na bezpłatne zajęcia z hipoterapii, których głównym celem jest wspomaganie procesu rehabilitacji dzieci upośledzonych intelektualnie i ruchowo. W ciągu miesiąca może w nich uczestniczyć 200 chorych, każdy w dwóch zajęciach. Są jeszcze wolne miejsca. Rejestrować można się mailowo: recepcja@animalpro.pl lub telefonicznie: 515 317 988.
Fundacja zaprasza również na zajęcia płatne. Mogą z nich wziąć udział wszystkie dzieci. Koszt: 30 zł za półgodzinne zajęcia.
W ośrodku pracuje siedmiu hipoterapeutów. W terapii uczestniczy sześć koni.
Ponadto ośrodek planuje: naukę jazdy konnej, klub sportowy (oferta edukacyjna dla właścicieli koni), zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych (edukacja i rozwój osobowości poprzez zajęcia ze zwierzętami). We współpracy z nowo utworzoną przez prof. dr. hab. Wojciecha Pisulę uczelnią Collegium Humanitatis w Warszawie planowane jest prowadzenie badań naukowych i seminariów dyplomowych w ramach studiów wszystkich stopni, praktyk studenckich, wdrażanie programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Obecnie ośrodek poszukuje wolontariuszy do pracy przy koniach terapeutycznych.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.animalpro.pl. 

ikona