1010 (610) 2011-07-08 - 2011-07-14

Wakacje bez barier na Kaszubach i w Gdyni

W czerwcu 2011 ruszył pierwszy na Pomorzu portal turystyczny z informacjami o atrakcjach Kaszub i Trójmiasta, w tym oczywiście Gdyni, ale także o dostępności miejsc dla osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi. Zapraszamy na: www.kaszubybezbarier.pl.

Serwis Kaszuby bez barier został stworzony przez Stowarzyszenie Turystyki Bez Barier, które od lat zajmuje się aktywizacją osób z niepełnosprawnością poprzez turystykę. Docelowo zawierać będzie bazę najważniejszych atrakcji turystycznych Kaszub Północnych, Środkowych, Zachodnich oraz Południowych, a także Trójmiasta. W serwisie znajdą się najważniejsze informacje dotyczące dostępności obiektów dla osób poruszających się na wózku, niewidomych, niesłyszących oraz dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Informacje, jak również opisy i zdjęcia obiektów, mają zachęcić osoby niepełnosprawne do poznawania Kaszub. Dodatkowo strona zawiera informacje o dostępności danego miejsca dla rodzin z dziećmi.

Dotychczas autorzy projektu stworzyli podstawową bazę turystyczną obejmującą Kaszuby Północne, Środkowe oraz Łebę i Chojnice. Do października uzupełniane będą informacje dotyczące Kaszub Zachodnich i Południowych, a także Trójmiasta.

Każda wymieniona na stronach atrakcja turystyczna będzie sprawdzona i oceniona w pięciopunktowej skali. Stowarzyszenie Turystyki Bez Barier zaprasza i zachęca osoby niepełnosprawne do przekazywania swoich spostrzeżeń dotyczących poszczególnych obiektów.
Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.  

ikona