1010 (610) 2011-07-08 - 2011-07-14

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- Wystawa „Filmy Krzysztofa Kieślowskiego w światowym plakacie filmowym" - do 24.07.2011 r.
- Wystawa „Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego" - do 24.07.2011 r.
- Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Informacja zaprasza na wystawę fotografii poświęconą Heineken Open'er Festival. Prezentowane zdjęcia z ostatnich kilku edycji Festiwalu ukazują zarówno gwiazdy muzyczne, bawiącą się publiczność czy festiwal od kuchni. Wystawa otwarta dla zwiedzających do 19 lipca br. w siedzibie gdyńskiej Miejskiej Informacji, ul. 10 Lutego 24 (róg ul. 3 Maja) w godzinach od poniedziałku do piątku 9.00 - 18.00, sobota, niedziela 9.00 - 16.00. Wstęp wolny.
***
Wystawa plenerowa na ogrodzeniu budowy Teatru Muzycznego - „Teatr pod Kamienną Górą. Historia miejsca i sceny" oraz „Rozbudowa Teatru Muzycznego w Gdyni". 17 plansz (o wymiarach 240x140 cm) przywołuje wspomnienia, prezentuje wydarzenia artystyczne i informuje o trwającej rozbudowie i modernizacji obiektu. Fotografie i scenariusz wystawy Sławomir Kitowski. Wystawę przygotowało Miasto Gdynia. 
***
Do 13 lipca br. w galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) można oglądać prace Izabeli Fołty (malarstwo, rzeźba, grafika). Wystawa nosi tytuł „I ty możesz poczuć się artystą".
Izabela Fołta jest członkinią Towarzystwa Miłośników Gdyni oraz Koła Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
AKWARIUM GALERIA SZTUKI zaprasza na wystawę Piotra Łapińskiego pt. „Drogowskazy", do 14.07.2011 r. codziennie od godz. 12.00 do 20.00.
Pomysł układania tego co wyrzuci morze w określone kształty i wzory narodził się w Piotrze Łapińskim podczas całodziennych wypadów nad morze... Z początku fascynowały go pozornie bezładne wzory, które tworzyły się po sztormach, z patyków, muszelek, bursztynów itp. Z czasem dostrzegł w tym Wyższą Precyzję, a pozorny bezład ułożył się w wysoce sensowne , jak również głęboko uzasadnione kompozycje... jakby morze posiadło wyższy niż nasz zmysł piękna..
Pierwsze jego kompozycje powstawały na plaży i zostawały tam, by morze je zabrało...Każdy z patyków w jego kompozycjach, sam w sobie godny jest pokazania, nawet z pozoru prosta deska, swą barwą, sposobem szlifowania, wnosi coś wizualnie nowego i niesamowitego... Wystarczy się przyjrzeć..
Gotowe formy... Piotr Łapiński odczuwa powinność, by nie zostały zapomniane, a wręcz przypominały o tym, co może natura...Zaprasza i zachęca do wnikliwego badania każdego z osobna patyka, jak i całości kompozycji.
***
Od 5 lipca 2011 r. Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę malarstwa Agnieszki Ledóchowskiej i Rafała Chomika pt. „Konstrukcja Portu". Prace artystów oglądać będzie można w Małej Galerii im.admirała floty Andrzeja Karwety do 31 lipca. Na wernisaż zapraszamy 8 lipca o godz. 18.00, Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 w Gdyni oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają do obejrzenia wystawy pt.: „RADABSTRA" prezentującej prace Radosława Suszka, ucznia klasy II gimnazjum Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Abstrakcyjne prace Radka Suszka można oglądać w lipcu 2011 r. w witrynach Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 3 przy ul. Morskiej 113.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy „Jeszcze gimnazjaliści - już artyści" - będącej drugą odsłoną fotografii uczniów Gimnazjum nr 3 w Gdyni. Prace prezentują między innymi ciekawe ujęcia natury i architektury trójmiejskiej.
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 18, ul. Kartuska 20, Gdynia - Chylonia.
Wystawę można oglądać do 29 lipca br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Justyna Sudzik z Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz Galeria Sztuki „Integracja" w Gdyni mają zaszczyt zaprosić na Wystawę Pokonkursową II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie".
Świat wokół siebie, ten widzialny i wyobrażony, przedstawili uczniowie ze szkół podstawowych klas „0" - VI z Województwa Pomorskiego. Dzieła plastyczne młodych twórców wykonane są w różnych technikach. Prace można oglądać w lipcu i w sierpniu 2011 roku w witrynach siedziby Centrum Integracja w Gdyni przy ul. Traugutta 2.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystow Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii Erazma. W. Felcyna „Creonalia" do lokalu artystycznego „Tygiel" w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Erazm Wojciech Felcyn, dr inż. chemik, z-ca dyrektora i członek zarządu firmy CREON (Gdańsk). W latach 1964-1966 fotoreporter, a następnie (1966-1968) redaktor naczelny Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej „Kronika Studencka". Członek Sekcji Wystawienniczej Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (1970-1976). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 2005 r.
Zadebiutował w 1965 r. indywidualną wystawą „Na szlaku" w jednym z klubów studenckich Gdańska. W następnych latach wziął udział w blisko dwustu wystawach w kraju i na świecie zdobywając szereg medali i prestiżowych wyróżnień. Wiele jego zdjęć znajduje się w kolekcjach muzealnych i prywatnych. W latach 2003-2011 stworzył unikalną kolekcję zatytułowaną „INWAZJA -subiektywny portret śmieci". Równolegle, w latach 2007-2010, powstawał cykl portretowy „KRĄG". Jest autorem licznych prac o charakterze eksperymentalnym. Wystawa czynna do 17 sierpnia 2011 r., tel. kontaktowy: 58 622 33 11, www.artinfo.pl/profile, wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. zaprasza do obejrzenia wystawy, która do 1.08.2011 r. dostępna jest na pokładzie statku - muzeum „Dar Pomorza" przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Wystawa, bogato ilustrowana, dotyczy Portu Gdynia oraz inwestycji prowadzonych przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
***
Mini Galeria Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej mają zaszczyt zaprosić na Wystawę Fotograficzną ucznia III kl. gimnazjum Gdyńskiej Szkoły Społecznej Krzysztofa Mellera pt.:„Kocham podróże pachnące wolnością". Zdjęcia można oglądać w dniach 4 - 31 lipca 2011 r. w siedzibie Oddziału Morskiego PTTK przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni. Wystawa powstała we współpracy z Gdyńską Szkołą Społeczną w Gdyni.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę tkaniny unikatowej Darii Sołtan - Krzyzyńskiej „Myśli pozbierane" w galerii „PROFILE", Gdynia, ul. Wojewódzka 7 (Wzgórze Św. Maksymiliana) od dnia 9 do 24 lipca 2011 r.
Wystawa towarzyszy VI Międzynarodowemu Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej BARWY i FAKTURY - Gdynia 2011.
Daria Sołtan - Krzyżyńska, gdynianka, ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Uprawia malarstwo i tkaninę unikatową, np. gobelin tradycyjny, tkaniny wykonane własnymi technikami, batik na jedwabiu naturalnym... Obok dużych monochromatycznych prac lubi kompozycje wielobarwne, przedstawieniowe, często też odrealnione. W malarstwie artystki można znaleźć prace wyciszone, subtelne, oszczędne w kolorze. Innym razem o bogatej kolorystyce zarówno realistyczne jak i abstrakcyjne. Bierze udział w wielu plenerach tkackich i malarskich, pokazuje swoje prace na wystawch indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (około 200). Jej dzieła znajdują się w muzeach, galeriach i zbiorach prywatnych na całym świecie.
www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11.
***
W sobotę, 9 lipca, w godzinach od 12.00 do 19.00 w Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Gdyni odbędzie się promocja albumu pt „Poszukaj swojego Anioła" oraz wystawa zdjęć autorki Magdaleny Masztalerz mieszkanki Trójmiasta. Album ukazuje niespotykane dotąd zdjęcia figur aniołów, zaskakujące różnorodnością form, które dzięki dynamice otoczenia, w jakie zostały wkomponowane, czystości barw, zaczynają żyć własnym życiem. Jest to jedyny taki w Polsce i śmiało można powiedzieć na świecie album, który zaprasza czytelnika, aby wybrał sobie swojego anioła zgodnie ze swoim artystycznym smakiem. Wszystkie zdjęcia są podpisane aforyzmami autorki, a album jest dedykowany dla wszystkich mieszkańców Ziemi.
Wstęp wolny!
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy prac dzieci „Przyroda tuż za oknem", które wzięły udział w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole nr 48 w Gdyni. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże.
Wystawa prezentowana będzie do 22 lipca 2011 r. w godzinach otwarcia biblioteki. 

ikona