1013 (613) 2011-07-29 - 2011-08-04

„Gdyński modernizm w obiektywie” - konkurs

Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie „Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne" zapraszają wszystkich fanów fotografii i architektury modernistycznej - mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów z całej Polski - do udziału w Konkursie Fotograficznym „Gdyński modernizm w obiektywie". Celem konkursu jest promocja estetyczno-architektonicznych oraz historycznych walorów miasta Gdyni, w szczególności gdyńskiego modernizmu. Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce wytyczyła turystyczny Szlak Modernizmu.
Prace konkursowe w dwóch kategoriach - „Gra świateł w architekturze modernistycznej Gdyni" oraz „Rytm, symetria i asymetria w architekturze modernistycznej Gdyni" można nadsyłać do 14 sierpnia 2011 r. na adres: Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o., ul. Świętojańska 141, 81-404 Gdynia, z dopiskiem Konkurs Fotograficzny „Gdyński modernizm w obiektywie".
Nagrody w konkursie:
- I nagroda: 1.500,00 zł (tysiąc pięćset złotych) oraz pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni,
- II nagroda: udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez Stowarzyszenie „Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne" o wartości 600 zł (sześćset złotych) oraz odtwarzacz MP3 i pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni,
- III nagroda: odtwarzacz MP3 i pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni.
Ponadto jury wyróżni kilkanaście prac konkursowych, którzy otrzymają pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni.
Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów oraz wezmą udział w wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w trakcie „Weekendu z architekturą" w dniach 19 - 21 sierpnia 2011 r. w śródmieściu Gdyni.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są do pobrania na stronie: www.arg.gdynia.pl.
Więcej o gdyńskim modernizmie na stronie: www.modernizmgdyni.pl. 

ikona