Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1013 (613) 2011-07-29 - 2011-08-04

Recital piosenki żydowskiej na Scenie Letniej

9 sierpnia 2011 r. o godz. 19.00 na Scenie Letniej w Orłowie Scena Studencka przy Centrum Kultury w Gdyni zaprezentuje „Recital Café Piosenki Żydowskiej".
To gdyńska prapremiera w opracowaniu muzycznym Leszka Muchowieckiego na cztery głosy, akordeon, klarnet, pianino i skrzypce. W repertuarze śpiewanym w języku oryginalnym i polskim usłyszeć będzie można takie utwory jak m.in. „Hava nagila", „Miasteczko Bełz", czy „Bei mir".
Wystąpią: Anna Duk - absolwentka Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, laureatka Festiwalu „Face to face" w Poznaniu; Karolina Żuk - absolwentka Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, wokalistka zespołu „Rzepczyno", uczestniczka programu „Bitwa na głosy" w grupie Macieja Miecznikowskiego; Piotr Plichta - występował na scenie Teatru Muzycznego i Teatru Miejskiego w Gdyni, Teatru Żydowskiego w Warszawie oraz Teatru Polskiego w Szczecinie, uczestnik półfinału programu „Mam Talent"; Wojciech Ziółkowski - ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, koncertuje w kraju i za granicą;
Akompaniament: Małgorzata Grőn - skrzypce - w latach 1984-1990 Koncertmistrz w Teatrze Muzycznym w Gdyni, koncertuje w kraju i za granicą; Piotr Zapadka - pianino - współpracował między innymi z Cezarym Studniakiem, Teatrem Muzycznym w Gdyni; Leszek Muchowiecki - akordeon - grający na scenach teatrów trójmiejskich, Teatru Muzycznego i Teatru Wybrzeże - muzyk spektaklu „Fado"; Marcin Malinowski - klarnet - założyciel i lider zespołu Meadow Quartet, ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, swoje umiejętności doskonalił w klasie prof. Jean-Marca Fessarda w Conservatoire Royal de Bruxelles.
Bilety: 30 zł - normalny, 25 zł - ulgowy.
Kasa Teatru na plaży w Gdyni Orłowie (czynna do 14 sierpnia 2011 r. wt. - nd. w godz. 15.00 - 19.00 oraz na godzinę przed spektaklem) tel. 507 714 599
Biuro Promocji i Impresariatu: tel. 58 660 59 22, www.teatrgombrowicza.art.pl/
www.ckgdynia.pl 

ikona