1013 (613) 2011-07-29 - 2011-08-04

Wiatr, woda i emocje

VI Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski WIATR i WODAW czwartek 4 sierpnia 2011  o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie VI Targów Sportów Wodnych i Festiwalu Żeglarskiego WIATR i WODA na wodzie, które potrwają do 7 sierpnia w Marinie Gdynia. W programie między innymi pokaz pirotechniki i kajakowe rodeo.

Po raz kolejny miejscem letniej promocji sportów związanych z wodą: żeglarstwa, jachtingu motorowego, windsurfingu czy kajakarstwa morskiego, będzie Gdynia - żeglarska stolica Polski. Najpiękniejsze jachty, najszybsze łodzie motorowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni będzie można oglądać w porcie jachtowym.


W tegorocznych targach weźmie udział rekordowa liczba wystawców - ponad 120. Zaprezentowanych zostanie około stu jachtów i łodzi motorowych. W halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu swoje produkty pokażą firmy oferujące osprzęt żeglarski, motorowodny, sprzęt do nurkowania, kajakarstwa, windsurfingu, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów i regat.


Przez cały czas w marinie odbywać się będą pokazy kajakarstwa morskiego, nurkowania oraz ratownictwa w wykonaniu Grupy K38 Poland i najlepszych gdyńskich ratowników. W sobotę dodatkowo zobaczyć będzie można pokaz pirotechniki czy kajakowe rodeo, a w niedzielę - pokazy regatowe jachtów sterowanym radiem.


Po raz drugi zostanie wręczona nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie GDYNIA YACHT DESIGN, którego celem jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach.


Godziny otwarcia targów:
- 4 sierpnia (czwartek) - godz. 12.00-19.00;
- 5-6 sierpnia (piątek, sobota) - godz. 11.00-19.00;
- 7 sierpnia (niedziela) - godz. 11.00-17.00.

Ceny biletów wstępu: 7 zł, dzieci do lat 13 - wstęp wolny.


Wpław przez Zatokę Gdańską dla Pomorskiego Hospicjum dla DzieciW sobotę 6 sierpnia targom towarzyszyć będzie wyjątkowe wydarzenie. Specjalnie dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci Piotr Bauza, członek organizacji Freediving Polska, przepłynie wpław Zatokę Gdańską. Wyruszy około godz. 7.00 rano z Helu i w ciągu 10 godzin planuje pokonać dystans ok. 19 km, by o godz. 17.00 stawić się na plaży przy wejściu do Mariny Gdynia.


Towarzyszyć mu będzie niepełnosprawny podróżnik Artur Labudda, który Zatokę Gdańską przepłynie na kajaku. Podczas tegorocznych gdyńskich Kolosów Artur otrzymał wyróżnienie w kategorii „Wyczyn roku" za wyprawę „Granicami bez granic". Podróżnik przejechał quadem ponad 6 tys. km wzdłuż granic Polski.

W czasie, gdy obaj będą zmierzać ku Gdyni, na brzegu prowadzona będzie zbiórka na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Od godz. 10.00 najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, w jeździe quadem czy pobawić się w dmuchanym zamku.


26. Bałtycki Festiwal Piosenki MorskiejWieczornym wydarzeniem towarzyszącym targom 5 i 6 sierpnia będzie 26. Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej. Od godz. 18.00 na plaży Śródmieście będzie można posłuchać tradycyjnych pieśni morskich i współczesnych piosenek żeglarskich w wykonaniu czołówki polskich zespołów szantowych.


W programie:
- piątek (5 sierpnia)
„Bryza", „Klang", „Prawdziwe Perły", „Mechanicy Shanty"

- sobota (6 sierpnia)
„Ryczące Dwudziestki", „Orkiestra Samanta", „Zejman i Garkumpel", „Atlantyda"

Wstęp wolny.


Więcej informacji na stronie
www.wiatrwoda.pl

ikona