Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1013 (613) 2011-07-29 - 2011-08-04

Wiemy jak będzie wyglądać gdyński Waterfront!

Przedsiębiorstwo Projektowo - Wdrożeniowe FORT Sp. z o.o z Gdańska zwyciężyło w zorganizowanym przez firmę SwedeCenter konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji budynku biurowego i hotelowego przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni. Między Centrum Gemini a Sea Towers znajdą się hotel Marriott oraz bank Nordea.
Sąd konkursowy, w skład którego wchodzili przedstawiciele władz Miasta Gdyni i inwestora (przewodniczący dr arch. Marek Stępa, członkowie arch. Marek Karzyński - dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Gdyni, dr arch. Zbigniew Pomaz z Biura Architektonicznego MAT w Gdańsku, arch. Andrzej Kapuścik - projektant Sea Towers, arch. Bernard Lizin z Belgii, Roger Andersson - dyrektor SwedeCenter, Rune Firing - dyrektor Mariott Courtyard, Sławomir Żygowski - prezes Zarządu Nordea Bank Polska) uznał, że zwycięska praca łączy użytkowość z atrakcyjną aranżacją ogólnodostępnych przestrzeni publicznych.
Za jej szczególne walory jury uznało przeprowadzenie przez projektowany zespół zabudowy ciągu pieszego (w przedłużeniu tych istniejących, biegnących wzdłuż terenu otwartego przy Centrum Gemini i przez zespół Sea Towers). Oceniającym spodobał się także wewnętrzny, otwarty na morze plac, który stanowi wygodną przestrzeń wejściową do projektowanych budynków oraz jego powiązanie z platformą widokową przy Sea Towers.
W nagrodę firma otrzyma 150 tys. zł. Wykona również dokumentację projektową, uszczegółowiającą pracę konkursową. Firma SwedeCenter ma zamiar jak najszybciej przystąpić do realizacji projektu. Dyrektor Mariotta Rune Firing wyraził nadzieję, że otwarcie hotelu nastąpi przed końcem 2013 r.
Warto dodać, że zwycięski zespół architektów jest między innymi autorem realizowanego projektu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
Wystawa projektów w sali SwedeCenter na I piętrze w Gemini czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00 do 31 sierpnia 2011 r.  

Zwycięski projekt Przedsiębiorstwa Projektowo - Wdrożeniowego FORT Sp. z o.o z Gdańska

Zwycięski projekt Przedsiębiorstwa Projektowo - Wdrożeniowego FORT Sp. z o.o z Gdańska

Zobacz także

ikona