Uwaga! Skrócił się termin przerwy w dostawie ciepłej wody. OPEC już napełnia sieć. Szczegóły w komunikacie.
1014 (614) 2011-08-05 - 2011-08-11

Awanse i nagrody z okazji święta policji

Gdyńska policja obchodziła swoje święto. 27 lipca 2011 w Kinoteatrze „GROM" na Oksywiu odbyła się uroczysta akademia, podczas której zostały wręczone odznaczenia resortowe, awanse, dyplomy uznania, nagrody Prezydenta Miasta Gdyni oraz odznaki Honorowego Dawcy Krwi.
36 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Aż 23 funkcjonariuszy za szczególne osiągnięcia w służbie otrzymało przedterminowo wyższy stopień policyjny.
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - insp. Krzysztof Zgłobicki wspólnie z Komendantem Miejskim Policji w Gdyni - mł. insp. Robertem Leksyckim, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, wręczyli Naczelnikowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Gdyni - Zdzisławowi Kobylińskiemu, Brązowy Medal za Zasługi Dla Policji.
Wśród policjanów wyróżnionych przez Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka znalazł się m.in. komisarz Tomasz Handerski z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, który otrzymał od swoich kolegów i zgromadzonych gości owacje na stojąco. Policjant 17 czerwca 2011 r. w czasie jazdy do pracy w obliczu bezpośredniego zagrożenia życia, podjął skuteczną akcję reanimacyjną, którą prowadził do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Za swoją postawę funkcjonariusz został również wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.
Na szczególne uznanie zasłużył także mieszkaniec Gdyni, który 11 lipca 2011 r. w wyniku zdecydowanej reakcji, w obliczu zagrożenia ujął sprawcę, usiłującego dokonać rozboju. Nagrodę otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Gdyni, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. 

ikona