1014 (614) 2011-08-05 - 2011-08-11

Gdynianin na podium

Jan Kanty Milczek - absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zdobył złoty medal tegorocznej XXIII Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która w dniach 22-29.07.2011 r. odbywała się w Pattaya w Tajlandii. W klasyfikacji generalnej zawodnik zajął 8, najwyższe wśród polskich reprezentantów miejsce. Był to jego drugi występ na olimpiadzie międzynarodowej (w roku ubiegłym Jan Kanty Milczek zdobył srebro). Nauczycielem informatyki Janka w III LO w Gdyni był Ryszard Szubartowski.
Warto dodać, że wszyscy czterej reprezentanci Polski zdobyli medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Drugi złoty medal przywiózł do kraju Piotr Bejda, uczeń V LO w Krakowie. Pozostali polscy reprezentanci, Łukasz Jocz (absolwent I LO w Białymstoku) oraz Krzysztof Leszczyński (absolwent I LO w Suwałkach) zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal.
Pierwsze miejsce w zawodach zajął niezwykle utalentowany reprezentant Białorusi - Gennady Korotkevich, który w tym roku wygrał zawody trzeci raz z rzędu, zaś pierwszy medal wywalczył w wieku zaledwie 10 lat.
W olimpiadzie wzięło udział 302 zawodników z 81 krajów. 

ikona