1014 (614) 2011-08-05 - 2011-08-11

Gdyńskie atrakcje - na każdą pogodę

Na łamach „Ratusza" prezentujemy gdyńskie atrakcje, miejsca, które warto odwiedzić. Zapraszamy do spacerów po naszym pięknym mieście, poznania miejsc, które gwarantują świetną i mądrą zabawę oraz odpoczynek dzieciom i dorosłym.

Wycieczkowce w porcie
Sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia trwa do połowy września. Oto lista statków, które zawiną do Gdyni w dniach 5 - 12 sierpnia 2011 r.:
AIDASOL (Włochy) 252,00 6.08 godz. 8.00 - 16.00;
ARTANIA (Bermudy) 231,00 8.08 godz. 11.00 - 20.00;
MEIN SCHIFF 2 (Malta) 262,5 12.08 godz. 14.00 - 24.00.
Szczegółowe informacje: http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/wycieczkowce.
Portal turystyczny
www.gdyniaturystyczna.pl.
Miasto Gdynia uruchomiło nowoczesny i funkcjonalny portal turystyczny www.gdyniaturystyczna.pl. Zapewnia on dostęp do szerokiego wachlarza informacji, poczynając od tak podstawowych jak baza noclegowa czy gastronomia, kończąc na bogatym kalendarzu imprez i atrakcjach dostępnych w naszym mieście.
Internauta odświeżając stronę za każdym razem ma wyświetloną na stronie głównej portalu ciekawostkę na temat naszego miasta. Użytkownicy strony mogą wysyłać elektroniczne kartki z pozdrowieniami z Gdyni, na których można umieścić własne zdjęcie. W zależności od pory dnia i roku portal Gdyni przybiera inną szatę graficzną. Nowy portal umożliwia zaplanowanie indywidualnego planu zwiedzania w oparciu o mapę Google. Internauta sam wybiera interesujące pozycje: atrakcje turystyczne, punkty gastronomiczne czy noclegowe lub inne obiekty z informatora adresowego. Elementy można dowolnie zmieniać, a dodatkowo wyznaczyć między nimi trasę pieszą, samochodową, czy po prostu najkrótszą.
Portal dostępny jest także w wersji angielskiej i niemieckiej.
Kościół Św. Michała Archanioła
Pierwsza wzmianka o tym najstarszym w Gdyni kościele pochodzi z ok. 1224 r. Jest on malowniczo położony nad samym morzem w dzielnicy Oksywie, dziś znanej głównie z Akademii Marynarki Wojennej. Przez stulecia świątynia ta służyła przede wszystkim ludziom morza i im też poświęcone są tablice pamiątkowe wewnątrz świątyni. Szczególnie interesujące jest sanktuarium, nazywane Małym Panteonem Marynarki Wojennej, które tworzy sześć tablic poświęconych okrętom zatopionym w walkach Marynarki Wojennej na Zachodzie w czasie II wojny światowej - „Gromowi", „Orłowi", „Jastrzębiowi", „Kujawiakowi", „Orkanowi" i „Dragonowi" oraz ołtarz zaprojektowany przez rzeźbiarkę Marię Talagę-Korpalską.
Do kościoła przylega cmentarz, na którym spoczywa wielu ludzi bardzo zasłużonych zarówno dla miasta, jak i dla regionu. Znajduje się tam grób m.in. Antoniego Abrahama, ks. Antoniego Muchowskiego oraz Bernarda Chrzanowskiego. Gdynia - Oksywie, ul. Płk. Dąbka 1, tel. 58 665 00 63.
http://www.parafia.oksy.net.pl/. 

ikona