1015 (615) 2011-08-12 - 2011-08-25

Konkurs na gdyński przysmak

Trwa konkurs na „Gdyński Przysmak" - kulinarną wizytówkę miasta. Przepisy wraz ze zdjęciami potraw należy zgłaszać do 7 września 2011.

Gdyńskim przysmakiem może zostać każde danie: przystawka, zupa, danie główne lub deser. Ma się rozpływać w ustach, ale i dostarczać estetycznych przeżyć, czyli ładnie wyglądać. Potrawa powinna nie tylko podkreślać nadmorski charakter Gdyni, ale także jej tradycję i otwartość na nowinki z różnych stron świata. Przypomnijmy, że w 2010 roku w karnawałowym konkursie zwyciężyły oscypkowe muszle wypełnione rukolą, suszonymi pomidorami i włoskimi orzechami autorstwa pani Anety Klimeckiej z Katowic. Organizatorzy czekają bowiem na zgłoszenia z całego kraju, a nawet i świata!

Przepis wraz ze zdjęciem należy przesłać na adres e-mailowy: projekty@arg.gdynia.pl lub do siedziby organizatora - Agencji Rozwoju Gdyni - na adres: ul. Świętojańska 141, 81-404 Gdynia - do 7 września (decyduje data stempla pocztowego).
Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w niedzielę 11 września w Centrum Gemini podczas III Weekendu Kulinarnego Gdyni. Wyboru 5 najlepszych przepisów dokona specjalna komisja smakoszy gdyńskich, a także sami internauci.

Na 5 zwycięzców czekają nagrody:
I nagroda - voucher na zakupy w sklepie wnętrzarskim Home&You na kwotę 400 PLN;
II nagroda - odtwarzacz MP3 Creative Zen Style;
III nagroda - przewodnik kulinarny Pascal;
IV i V nagroda - pamiątka Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni.

Regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej: http://www.gdynia.pl/g2/2011_08/47065_fileot.pdf.

ikona