1015 (615) 2011-08-12 - 2011-08-25

Wyklikaj place zabaw dla gdyńskich dzieci

W Gdyni, przy ul. Batalionów Chłopskich 14-16 oraz ul. Sandomierskiej 3, mogą powstać place zabaw w ramach konkursu „100 placów zabaw na 100 lat Nivea". Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: www.nivea.pl i raz dziennie zagłosować na gdyńską lokalizację. Konkurs potrwa do 31 października.

Osoby i instytucje z całej Polski zgłaszały miejsca, w których miałyby powstać place zabaw. W sumie w konkursie o głosy internautów walczy ok. 1800 lokalizacji, w tym dwie gdyńskie.

Plac przy ul.Batalionów Chłopskich służyłyby nie tylko dzieciom z 13 pobliskich budynków i najmłodszym mieszkającym przy ul. Maczka, Dąbrowskiego, Wachowiaka czy Legionów. Chętnie skorzystaliby z niego podopieczni Ośrodka Autystycznego, który znajduje się niedaleko. Do wykorzystania jest ok. 2000 m² terenu, otoczonego zielenią.

Drugi plac mógłby powstać przy ul. Sandomierskiej 3, gdzie znajduje się Przedszkole Samorządowe nr 23. Dzieci bawiłyby się bezpiecznie i nie musiałyby korzystać z terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Wieluńskiej, na drugim końcu dzielnicy.
Z okazji stulecia istnienia Nivea zbuduje w całym kraju 100 placów zabaw, finansując zakup i montaż urządzeń. W każdym znajdą się: dwa wieloelementowe zestawy zabawowe, dwie huśtawki, dwa bujaki sprężynowe, karuzela, piaskownica, element sprawnościowy i ławeczka.

Głosowanie odbywa się w czterech etapach. Po każdym wybieranych jest 25 lokalizacji (jedynie po czwartym - 23), które zdobyły największe poparcie. Obecnie trwa drugi etap, który zakończy się 31 sierpnia, kolejne - 30 września i 31 października.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.nivea.pl.

ikona