1017 (617) 2011-09-02 - 2011-09-08

Bezpłatne konsultacje lekarskie

  Choć wakacje dobiegły już końca, na pewno wiele osób dopiero teraz planuje dalszy wyjazd, także w tropiki. Przychodnia Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni Redłowie (ul. Powstania Styczniowego 9B) zaprasza przed podróżą na bezpłatne konsultacje lekarskie. Porady dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego będzie można uzyskać w dwie najbliższe soboty, 3 i 10 września, w godz. 9.00 - 15.00.
Osoby, które wybierają się m.in. do Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej czy Azji Południowej otrzymają niezbędne informacje w zakresie profilaktyki, uwzględniające nie tylko kraj podróży, ale również charakter wycieczki, aktywność podejmowaną podczas podróży, wiek podróżującego oraz jego indywidualne wskazania zdrowotne.
Warto pamiętać, że jednym z najlepszych sposobów zapobiegania chorobom zakaźnym są szczepienia ochronne. Najlepiej zacząć się szczepić na 6-8 tygodni przed wyjazdem. W czasie podróży należy unikać picia nieuzdatnionej wody, spożywania surówek i ulicznego jedzenia. Jeżeli czegoś nie można obrać lub ugotować, to lepiej tego nie jeść.
Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 58 69 98 683.
Strona internetowa UCMMiT: www.immt.gdynia.pl . 

ikona