1017 (617) 2011-09-02 - 2011-09-08

Cała Gdynia świętuje na Skwerze

  Z okazji 16. rocznicy przyjęcia Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Bartosz Bartoszewicz zapraszają wszystkich gdynian na Piknik Organizacji Pozarządowych.
W niedzielę, 11 września na Skwerze Kościuszki w okolicach fontanny odbędzie się piknik, który rozpocznie się o godz. 13.00 i trwać będzie do godz. 20.00. Mieszkańcy Gdyni będą mieli wówczas okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizacje pozarządowe, w tym m.in.: grach i zabawach dla dzieci, konkursach z nagrodami, pokazach technik harcerskich, pokazach I pomocy, pokazie umiejętności psów czy mini turnieju armwrestlingowym dla dzieci.
Gdyńska Strefa Pozarządowa
Jednym z kluczowych punktów Pikniku będzie Gdyńska Strefa Pozarządowa - inicjatywa mająca na celu promocję i prezentację dorobku lokalnych NGO'sów. Każdorazowo do udziału w Strefie zgłasza się ogromna liczba organizacji, co świadczy o atrakcyjności i popularności tego projektu. Tym razem swoją działalność prezentować będą: Centrum Integracja w Gdyni - Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Fundacja Gospodarcza, Fundacja Harcerstwa CWM ZHP, Międzynarodowe Centrum Spotkań i Rehabilitacji Młodzieży Fundacja Miki Centrum, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals, Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Morski w Gdyni, Stowarzyszenie Chorych na Chorobę Parkinsona i Ich Rodzin, Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych, Stowarzyszenie „In gremio", Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, Stowarzyszenie OVUM, Stowarzyszenie Talent, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej MROWSIKO, Uczniowski Klub Sportowy Złoty Tur Gdynia, Zarząd Rejonowy PCK wraz ze Związkiem Piłsudczyków, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Gdyński.
Wszystkie organizacje biorące udział w Strefie przygotowują moc atrakcji i rozrywek, wśród których każdy z odwiedzających z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Dodatkowym elementem Strefy będzie autokar do ambulatoryjnego poboru krwi, który na krwiodawców czekać będzie w godzinach 13.00 - 16.00. 

ikona