1017 (617) 2011-09-02 - 2011-09-08

Gdynia - żeglarskie okno na świat

Do Gdyni po raz kolejny zawitały piękne żaglowce. To uczestnicy The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Od 2 września gościć będziemy w naszym mieście 20 uskrzydlonych żaglami statków z pięciu państw bałtyckich: Rosji, Litwy, Polski, Niemiec i Holandii.
5 września o godz. 17.00 będziemy mogli je podziwiać w otoczeniu mniejszych jednostek podczas wieńczącej całe wydarzenie wielkiej parady na wodach zatoki. Wcześniej jednak na wszystkich czeka morska przygoda, m.in.zwiedzanie żaglowców, szanty, festyny i wspaniały pokaz sztucznych ogni.
Uwaga! Osobom, które podziwiać będą żaglowce podczas wielkiej parady przypominamy, że nie wolno wchodzić na Klif Redłowski - miejsca tego pilnować będą strażnicy miejscy a niefrasobliwych karać mandatami. Doskonałe punkty widokowe to: Bulwar Nadmorski, Kamienna Góra, molo w Orłowie.
Warto dodać, że tak dużemu wydarzeniu towarzyszyć będą tradycyjnie media.
 I tak:

Studio radiowej „Trójki" na Darze Pomorza
2 września w godz. 19.00 - 22.00 - na żywo Lista Przebojów Trójki prowadzona przez Marka Niedźwieckiego;
3 września w godz. 10.00 - 14.00 - na żywo Markomania prowadzona przez Marka Niedźwieckiego oraz Radiowy Dom Kultury, prowadzony przez Agnieszkę Szydłowską.

Zlot
żaglowców w TV
3 września w godz. 6.00 - 8.00 na antenie TVP 1 na żywo z Gdyni z pokładu Daru Młodzieży będzie nadawana „Kawa czy herbata". Tego samego dnia na antenie TVP INFO będzie emitowanych na żywo 5 odcinków„Pogody" transmitowanych z Gdyni. Z kolei 4 września w „Dzień Dobry TVN" będą nadawane z Gdyni 3 odcinki „Prognoza Pogody". 
 
 
A oto wkładka  z programem zlotu, informacjami użytecznymi dotyczącymi m.in. parkingów, organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Prezentujemy też żaglowce, które uczestniczą w zlocie

ikona