1017 (617) 2011-09-02 - 2011-09-08

Wystawy

  Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 18.09 - VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej „Barwy i Faktury - Gdynia 2011". Zapraszają Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART i Muzeum Miasta.
Strona projektu: www.castlesandpalaces.com.pl. Organizator i promotor wystawy: Fundacja Positive Image.
- do 25.09 - „Przyjrzyj się! - Modernizm Gdyni" - Fotografie Zbigniewa „Piotra" Piotrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia blisko 40 ujęć modernizmu w Gdyni oraz zachęcamy do poznawania gdyńskiej architektury;
- Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV na wystawę fotografii znanego białoruskiego artysty Aleksandra Losminskiego pt. „Kanał Augustowski" do 15 września 2011 r. Na fotografiach będzie można zobaczyć kanał augustowski od strony Białorusi.
Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia. Strona internetowa: www.eraartprofile, www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11.
***
Galeria Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę „Spełnianie Marzeń". Autorami prac wykonanych techniką olejną, obejmujących różnorodną tematykę są: Bronisława Adamek, Mirosława Gronowska, Marta Górska, Apolonia Kmuk, Janina Łączkowska, Ewa Matryba, Halina Mercik, Henryk Pieprzowski, Barbara Reczkowicz, Elżbieta Semenowicz, Jadwiga Śron. To grupa malarska, która spełnia swoje marzenia, doskonaląc swoje umiejętności od pięciu lat pod kierunkiem artysty malarza Marka Wróbla.
Wystawę można oglądać do 14 września (poniedziałek - piątek w godz. od 8.30 do 19.30).
***
W Galerii „Profile" w Gdyni przy ul. Wojewódzkiej 7 (Wzgórze Św. Maksymiliana prezentowane jest malarstwo Henryka Madrawskiego. Wystawa towarzyszy VI Międzynarodowemu Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej BARWY i FAKTURY - Gdynia 2011. Oglądać ją można do 8 września 2011 r. w godz. otwarcia galerii (poniedziałek - piątek w godz. 12.00 - 18.00, sobota w godz.  12.00 - 16.00).
Kontakt telefoniczny codziennie w godzinach 10.00 - 22.00, tel. 58 622 33 11, tel. komórkowy 696 023 935.
Henryk Mądrawski (1933 - 2009) Ukończył studia na PWSSP w Gdańsku. Jego mistrzami byli profesorowie: Piotr Potworowski i Stanisław Borysowski. Po ukończeniu studiów cały czas poszukiwał, dążył do osiągnięcia w sztuce tego, co sobie wymarzył. Wymarzył sobie też, aby cały świat nie zajmował się niczym innym, tylko sztuką. Zostawił setki dzieł; uprawiał malarstwo olejne, temperę, gwasz, akwarelę, grafikę i rysunek.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy zdjęć Marysi Gąseckiej - gdańszczanki, córki operatora filmowego. Przez blisko dziesięć lat była współrealizatorem cyklicznego magazynu telewizyjnego „Motorsport" emitowanego na antenie TVP Gdańsk. Od czterech lat współpracuje z redakcją dwumiesięcznika „Extremium". Pracowała na planie filmów dokumentalnych „Herman Goering Karriere", „Atak na Europę", „Ku chwale ojczyzny" oraz „Czarny Czwartek, dlaczego?". Przez kilka lat zajmowała się fotografią sportową. Realizowała fotosy do filmów (m.in. „Czarny Czwartek, Janek Wiśniewski padł").
Jest laureatką stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Sopotu w roku 2011 roku. Fotografie z kolekcji „Closer" powstały w listopadzie 2008 roku na terenie Stoczni Gdańskiej. Prezentują metalowe elementy wyposażenia stoczni.
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże.
Wstęp wolny!
Wystawę można zwiedzać od 1 do 30 września br. w godzinach otwarcia biblioteki. 

ikona