Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1022 (622) 2011-10-07 - 2011-10-13

„Bliza” w Teatrze Miejskim

Wydawca i redakcja gdyńskiego kwartalnika artystycznego „Bliza" zapraszają na promocję numeru 3 (8) 2011 „Blizy", która odbędzie się 12 października 2011 roku, o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim przy ul. Bema 26. Rozmowę z gośćmi Włodzimierzem Kowalewskim i Leszkiem Kopciem poprowadzi Paweł Huelle.
Numer 3 (8) 2011 Gdyńskiego Kwartalnika Artystycznego „Bliza" jest już dostępny w sprzedaży.Temat numeru to kultura i motoryzacja. Teksty i ilustracje odnoszą się do tematu motoryzacji w kinie, literaturze, filozofii i oczywiście we wspomnieniach. Nie tylko próbują opisać uwikłanie komunikacyjne współczesnego Europejczyka, ale także zabierają w podróż w czasie, opowiadając o dniach, kiedy jeszcze można było sobie wyobrazić życie bez codziennego odpalania silnika.
Poza tym, jak w każdym numerze proza, poezja, przekłady, rozmowy, eseje, recenzje, zapiski. Komentarze do tak ważnych wydarzeń kulturalnych jak Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagroda Literacka Gdynia czy najnowsze wydarzenia muzyczne. 

ikona