1022 (622) 2011-10-07 - 2011-10-13

Gdynia w Hamburgu na Seatrade Europe

Miasto Gdynia i Port Gdynia, a także Miasto i Port Gdańsk, samorząd województwa pomorskiego oraz przedstawiciel Szczecina - z inicjatywy Miasta Gdyni - po raz pierwszy uczestniczyły w największym na kontynencie wydarzeniu, dotyczącym przemysłu wielkich statków wycieczkowych, czyli w Konwencji Seatrade Europe Cruise i Rivercruise w Hamburgu, w dniach 27-29 września 2011 r.
Wśród ponad 250 wystawców z pięćdziesięciu krajów były się porty i miasta portowe oraz firmy przemysłu związanego z budową, wyposażeniem statków, agenci i touroperatorzy. Organizację narodowego stoiska powierzono Polskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Rynek europejski wykazuje najwyższe tempo wzrostu zarówno liczby wycieczkowców, jak i pasażerów. Prognozy przewidują, że liczba pasażerów wielkich statków wycieczkowych w 2020 roku wzrośnie do 10 milionów. Będzie to możliwe m.in. dzięki stałej tendencji do wzrostu wielkości statków. Dla Gdyni jest to kolejna szansa, bowiem jako jedyny polski port pasażerski może obsłużyć statki o długości ponad 300 metrów.
Koszt udziału Gdyni to 15 tys. zł brutto.  

ikona