1022 (622) 2011-10-07 - 2011-10-13

XI Międzynarodowe Forum Gospodarcze

Polscy i zagraniczni eksperci - wybitne postaci świata biznesu i nauki, cztery konferencje tematyczne, w tym po raz pierwszy panel środowiskowy - to podstawowe elementy niezwykle bogatego programu Międzynarodowego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 14 października 2011 w Gdyni.

XI Międzynarodowe Forum GospodarczeTegoroczne Forum, odbywające się pod honorowym patronatem Ministra Infrastruktury, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdyni, to cztery panele tematyczne, międzynarodowe grono ekspertów, okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów, a także otwarta formuła, dzięki której głos może zabrać każdy z uczestników wydarzenia.

Jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Pomorzu - XI Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Gdyni startuje 14 października. Tematyka tegorocznego Panelu Gospodarka Morska z jednej strony skupiona będzie wokół polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, z drugiej poświęcona zostanie długoterminowym strategiom rozwoju dla szeroko rozumianej gospodarki morskiej. Twórcy Panelu Przemysły Kreatywne, kierując się zasadą, iż „dobry design ułatwia, zły upośledza" pokażą, czym tak naprawdę jest miasto dobrze zaprojektowane, podpowiedzą jak poprawić codzienne życie mieszkańców, począwszy od dobrze zaprojektowanych mebli miejskich po projektowanie nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych.
 
Kulinaria stały się niezwykle popularne zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dlatego też będą tematem przewodnim tegorocznego Panelu Przemysł Czasu Wolnego. W trakcie dyskusji panelowych zgromadzeni prelegenci spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, jak z sukcesem zorganizować wydarzenie dla miłośników dobrej kuchni i stworzyć polską markę kulinarną, rozpoznawalną wśród mieszkańców oraz turystów.

W ramach Forum odbędzie się także Panel Środowiskowy, na którym omówione zostaną najistotniejsze kwestie związane z ochroną środowiska, głównie z gospodarką odpadami. Konferencja będzie dotyczyła przede wszystkim tematu zagospodarowania frakcji energetycznej, odzyskanej z odpadów komunalnych, której po roku 2013 nie będzie można składować, a która stanowi duży problem dla zakładów zagospodarowania odpadów.

Program:

„Europejska zintegrowana polityka morska" - budynek Asseco Poland, ul. Podolska 21 - Lider panelu: Sławomir T. Kalicki:
BLOK 1. Finansowanie handlu międzynarodowego a gospodarka morska;
BLOK 2. Długoterminowa strategia UE dla rozwoju szeroko pojętej gospodarki morskiej;
BLOK 3. Zagraniczne inwestycje w portach polskich;
BLOK 4. Najnowsze trendy światowego przemysłu stoczniowego, jako szansa dla rozwoju usług konsultingowo-projektowych w Polsce;
BLOK 5. Opodatkowanie wynagrodzeń polskich marynarzy na obcych statkach, w świetle międzynarodowych umów podatkowych i polityki UE.

„Turystyka kulinarna - czyli przepis na sukces szlaków, imprez i produktów kulinarnych" - Stena Spirit, Terminal promowy, ul. Kwiatkowskiego 60 - Lider panelu: Anna Somorowska, Hubert Gonera:
BLOK 1. Regionalne szlaki kulinarne i festiwale - czyli praktyczna wiedza, jak przyrządzić smakowity produkt turustyczny;
BLOK 2. Restauracje i cukiernie i ich potencjał generowania ruchu turystycznego;
BLOK 3. Sieciowanie współpracy i promocji w skali krajowej i międzynarodowej.

„Gospodarowanie odpadami - teoria i praktyka" - Hotel Nadmorski, ul. Ejsmonda 2 - Lider panelu: Izabela Wołosiak:
BLOK 1. Zarządzanie odpadami na przykładzie Trójmiasta i Linköping (Szwecja);
BLOK 2. Obowiązki gmin i mieszkańców w gospodarowaniu odpadami; selektywna zbiórka;
BLOK 3. Rynek surowców wtórnych
BLOK 4. Monitoring środowiska dla ZZO, ekologiczny PR.

„DESIGN FOR A BETTER LIFE / Projektowanie na rzecz lepszej jakości życia"- Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98 - Lider panelu: dr hab. Marek Adamczewski:
BLOK 1. Projektowanie dla wszystkich;
BLOK 2. Design regionalny;
BLOK 3. Design na co dzień.

Każdy zainteresowany może bezpłatnie wziąć udział w wybranych przez siebie panelach dyskusyjnych. Wystarczy się zarejestrować, wypełniając formularz na stronie: www.forum.gdynia.pl lub przesyłając zgłoszenie na adres forum@arg.gdynia.pl.  

ikona