1022 (622) 2011-10-07 - 2011-10-13

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę dzięki, której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00.
Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Pies do 1/2 roku 50 zł, pies powyżej 1/2 roku 70 zł, pies w typie rasy 120 zł, pies rasowy z rodowodem 220 zł, psy powyżej 8 lat 30 zł, koty do 1/2 roku 20 zł, koty powyżej 1/2 roku 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - Tofik


TOFIK - jestem schroniskowym Ciapkiem. Czy jestem tym gorszym, bo straciłem dom? Tak może Ci się wydawać, ale jak było naprawdę ... może chcesz dowiedzieć się, jak cała sytuacja wyglądała z mojej strony ??
Byłem bardzo malutki, nie wiem dokładnie jak dawno to było, mówili na mnie kuleczka, maluszek...
Moja Pani przyniosła mnie do domu, pokazała swoim rodzicom, wszyscy wpadli w zachwyt. Nie będę opowiadał, jak wtedy się cieszyłem, bo teraz nie ma to już najmniejszego znaczenia. Podrosłem, dowiedziałem się, że wyglądam nie do końca tak jak wyobrażała sobie Pani, poza tym nie ma dla mnie czasu, zostawia mnie samego... Przyznam się, jak zostawiała mnie samego w domu to było mi smutno i głośno ją wołałem. Nie ma się co dziwić, potrzebowałem towarzystwa. Wreszcie nadszedł ten dzień, który już na zawsze zmienił moje życie. Pani poszła ze mną do tego miejsca gdzie jest dużo innych psów, hałas i masa nowych zapachów. Weszliśmy do biura, własnym uszom nie mogłem uwierzyć kiedy usłyszałem jak Pani mówi, że mnie nie zna, że mnie znalazła w lesie. Próbowałem protestować, płakać, ale nic to nie dało... zostałem tutaj. Jestem w schronisku już kilka miesięcy, na nowo poznaję ludzi i wydaje mi się, że powoli zaczynam im ufać. Czy zaufam tak do końca? Potrzebuję czasu. 

ikona