1027 (627) 2011-11-18 - 2011-11-24

Gdynianie na medal

Pod koniec października odbył się w Łodzi Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce artystycznej. W zawodach tych zaprezentowały sie drużyny składające się z uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.
I tak Drużynowy Puchar Polski zdobyła gdyńska drużyna w składzie - Oliwia Szumny, Julia Wiśniewska, Malwina Kozłowska, Marta Jasińska trenowana przez Agnieszkę Walczyk i Hannę Narloch. Na drugim miejscu uplasowała się druga gdyńska drużyna w składzie - Nadia Walczak, Katarzyna Romaniuk, Marta Kulesza, Anna Czarniecka. Trenerkami drugiej drużyny są Ewa Gustafsson, Joanna Pęgowska i Anna Mrozińska.

***
22-23 października uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej brały udział w Międzynarodowym Turnieju w gimnastyce artystycznej na Cyprze.
Odnotowały bardzo dobry start. W kategorii seniorek Anna Czarniecka uczennica klasy I liceum zajęła 2 miejsce w wieloboju i zdobyła cztery złote medale w finałach. Natomiast Malwina Kozłowska uczennica klasy II gimnazjum, w kategorii juniorek uplasowała się w wieloboju na 4 pozycji. W finałach w poszczególnych przyborach zdobyła srebrny medal w układzie z obręczą, a w pozostałych zajęła miejsca 4,5,5.
Kolejne bardzo dobre występy uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej przy ulicy Władysława IV 54 potwierdzają, że Gdynia jest polską stolicą tej pięknej dyscypliny.
***
Od początku kolejnego sezonu strzelcom gdyńskiej „Floty" towarzyszy znakomita passa. W walce finałowej w październikowych zawodach o „Puchar Gdyni", w konkurencji karabinowej wygrał Patryk Błażuk, natomiast w pistolecie pneumatycznym puchar zdobył Kamil Gersten, a tuż za nim na drugim miejscu uplasowała się Monika Górnikowska. W rywalizacji najmłodszej kategorii w karabinie triumfowała Anna Tokarska, w pistolecie Kamil Musiałowski, a wśród dziewcząt Patrycja Pankau.